Anna Sobecka interweniuje ws. kłamstwa na temat o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Minister zdrowia szerzy mowę nienawiści – podkreśla poseł Anna Sobecka.  Polityk PiS-u domaga się wyjaśnień od ministra Bartosza Arłukowicza w związku z jego wypowiedzią podczas debaty sejmowej dot. in vitro.

Szef resortu zdrowia powiedział: „Europa i świat nagradzają twórców in vitro Noblem, a Jarosław Kaczyński pod rękę z Tadeuszem Rydzykiem, mówią o tym, żeby Polaków karać więzieniem i zakazać im in vitro”.

Poseł Sobecka w interpelacji podkreśla, że te słowa są niegodne osoby, która piastuje tak wysokie stanowisko.

– Ja dociekam w tej interpelacji z jakiego źródła minister korzystał. Kiedy, w jakim miejscy, gdzie o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR miałby powiedzieć, że domaga się kary więzienia? Nie może być tak, aby osób, które piastują najwyższe urzędy w rządzie, publicznie znieważały osobę bardzo szanowaną w Polsce – podkreśla poseł Anna Sobecka.   

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, odnosząc się do słów ministra stwierdził, że nigdy nie występował o to, żeby kogokolwiek więzić, a wypowiedz Arłukowicza określił mianem kłamstwa.

Poseł Anna Sobecka podkreśliła, że rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji oraz publiczne zniesławianie Dyrektora Radia Maryja będą wymagały podjęcia działań na drodze sądowej.

Minister ma 21 dni na odpowiedź na interpelację poselską.

 

RIRM

***

Toruń, dn. 13 kwietnia 2015 r.

 

Sz. P. Bartosz Arłukowicz

Minister Zdrowia

Szanowny Panie Ministrze!

Do mojego biura poselskiego zwracają się wyborcy oburzeni wypowiedzią Pana Ministra z dnia 9 kwietnia br. z trybuny sejmowej. Podczas debaty nad projektami dotyczącymi in vitro padły z ust Pana Ministra słowa: „Europa i świat nagradzają twórców in vitro Noblem, a Jarosław Kaczyński pod rękę z Tadeuszem Rydzykiem, mówią o tym, żeby Polaków karać więzieniem i zakazać im in vitro”.

Szanowny Panie Ministrze, powyższe słowa, nie mające żadnego merytorycznego uzasadnienia, są niegodne osoby pełniącej tak wysoki urząd państwowy. Z przykrością stwierdzam, że po raz kolejny Pańska wypowiedź powoduje szum informacyjny i jest próbą odwrócenia uwagi od niekompetencji i zaniedbań obecnego rządu, tym bardziej, że o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, odniósł się do Pańskich słów mówiąc, że nigdy nie występował o to, żeby kogokolwiek więzić, a wymierzone w jego osobę zarzuty są kłamstwem.

Mając na uwadze powyższe, proszę o udzielnie odpowiedzi, jakie jest źródło Pańskich publicznych oskarżeń wymierzonych w stronę Dyrektora Radia Maryja? Proszę o dokładne wskazanie czasu i miejsca, wypowiedzi mówiącej o „karaniu in vitro więzieniem”. Pragnę mocno podkreślić, że Pańska postawa jest niczym innym, jak szerzeniem mowy nienawiści, a rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji oraz publiczne zniesławianie przez Pana Ministra będą wymagały podjęcia działań na drodze sądowej.

Z poważaniem

Anna Sobecka

Poseł na Sejm RP

Oryginalne pismo [zobacz]

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl