[NASZ TEMAT] O. T. Rydzyk CSsR: Media wpływają na naród, dlatego tak walczymy o media (…) po to, żeby ludzie byli mądrzejsi i dobrze ukształtowani

Jesteśmy Polakami, katolikami i powinno nam zależeć na Ojczyźnie. Jeżeli ktoś myśli daleko do przodu, to myśli o dziennikarstwie. Media wpływają na naród, dlatego tak walczymy o media (…) po to, żeby ludzie byli mądrzejsi i dobrze ukształtowani, dlatego na naszych studiach jest dziennikarstwo i komunikacja społeczna – powiedział w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Pod hasłem „Nowe Widnokręgi, Dziennikarstwo, Polityka, Kultura i Nowoczesność” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęły się wakacyjne warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Na antenie Radia Maryja o wydarzeniu opowiadał o Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

– Uczelnia rozpocznie 18. rok istnienia, warsztaty natomiast zaczęliśmy później. One były efektem zapytań ludzi, czy można zobaczyć naszą uczelnię. Mówiliśmy, że tak, ponieważ jesteśmy na to otwarci. (…) Była taka propaganda mediów lewacko-liberalnych i ludzi (związanych z tym kierunkiem – red.). (…) Oni stworzyli taką narrację, że Radio Maryja jest twierdzą, imperium i nie wiadomo, co tam jest. Wtedy doszliśmy do wniosku, żeby zobaczyli, jak to wygląda, żeby wyrobili sobie o tym zdanie. (…) Jeśli chodzi o warsztaty, to jest taka zasada „takie będą Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie”. Tak mówili wielcy Polacy, gdy Polska była pod zaborami, a to zniewolenie stało się na własne życzenie, ponieważ zniszczyły nas polskie wady – mówił dyrektor toruńskiej rozgłośni.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR podkreślił, że podczas organizowanych w WSKSiM warsztatów zawsze panuje dobra atmosfera, tworzona przez przybyłą młodzież, ich opiekunów oraz wykładowców. Dodatkowo, uczestnicy wakacyjnego spotkania będą mieli wiele różnorodnych zajęć.

– Podczas warsztatów jest muzyka, zapraszamy do nas ludzi ze swoimi instrumentami, których prowadzą państwo Zbigniew i Marzena Małkowscy z zespołu Lumen. Poza tym, żeby to spotkanie było radosne, mamy zajęcia taneczne. (…) Trzeba ludzi nauczyć tańca i kultury, obycia. W programie jest też zwiedzanie Torunia, wykłady, zajęcia, podczas których pokazujemy np., jak dochodzi do manipulacji muzyką czy śpiewem, bo nawet występuje taka manipulacja człowiekiem. (…) To jest kontynuacja uczelni i tu uczelnia jest pragnieniem wniesienia czegoś dla Polski. Dziennikarstwo w Polsce jest bardzo często straszne, ponieważ nie ma nic wspólnego z prawdziwym dziennikarstwem. Prawdziwy dziennikarz musi być człowiekiem o wysokim poziomie moralnym, ale i intelektualnym i powinien służyć człowiekowi oraz prawdzie. Komunizm, jak i obecny neoliberalizm, traktuje dziennikarstwo i media jako narzędzie manipulowania ludźmi –dodał założyciel Radia Maryja.

Cała rozmowa z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl