WSKSiM to najlepszy wybór

Maturzyści, którzy jeszcze nie zdecydowali o wyborze kierunku studiów i przyszłej uczelni mają na to ostatnią szansę. Na uczelniach w całej Polsce trwa jeszcze nabór na studia.

W WSKSiM w Toruniu, wnioski o przyjęcia można składać do połowy września. WIĘCEJ

– W WSKSiM nadal trwa nabór na kierunki studiów licencjackich: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, kulturoznawstwo i politologia; na informatykę – studia inżynierskie oraz na politologię studia magisterskie na 2 specjalnościach: komunikacja i dziennikarstwo polityczne oraz politykę społeczno-ekonomiczną. Bardzo silną stroną kształcenia w WSKSiM są dobrze zorganizowane praktyki w redakcjach prasowych, telewizyjnych, radiowych, w Parlamencie Europejskim, w Sejmie, a także w różnego rodzaju instytucjach kulturalnych, czy firmach informatycznych – powiedziała dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM.      

W momencie, gdy obecnie pracodawcy wymagają od pracownika doświadczenia nieocenionym atutem są właśnie praktyki – powiedział Mateusz, student II roku dziennikarstwa.

– To praktyki w mediach Radiu Maryja, TV Trwam. Możemy odbywać praktyki w Naszym Dzienniku. Są też praktyki dla osób studiujących na kierunku politologicznym np. w Parlamencie Europejskim. Praktyki przede wszystkim poszerzają horyzonty studentów, są okazją do tego, by zobaczyć co tak naprawdę będą robić w przyszłości. Być może spotkają ludzi, z którymi kiedyś będą współpracować. Praktyki są ważne dla każdego studenta – powiedział Mateusz, student II roku dziennikarstwa.

Z roku na rok uczelnia uzyskuje lepsze wyniki w rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej. Utrzymuje także pierwsze miejsce w regionie kujawsko-pomorskim. WIĘCEJ

POLECAMY PRAKTYKI PROCENTUJĄ

RIRM 

drukuj