Dostrzec powołanie do zawodu dziennikarza

W Tarnobrzegu w Zespole Szkół im. Ks. Stanisława Staszica odbyły się warsztaty wyjazdowe WSKSiM. Kolejne już spotkanie pod hasłem: „Zrozumieć media” prowadzili dziennikarze Radia Maryja i TV Trwam, a także wykładowcy uczelni.

Podczas spotkania młodzi zapoznawali się z tematyką dotyczącą m.in. zagrożeń wynikających z manipulacji telewizyjnej, radiowej oraz prasowej. Ponadto, młodzi mieli możliwość praktyki przy obsłudze sprzętu medialnego – mówi o. Marcin Krupa, redemptorysta, który jest koordynatorem warsztatów.

– Na warsztatach jest zgromadzonych ponad 300 osób. Przeprowadzamy te warsztaty w kolejności: telewizyjne, radiowe oraz prasowe. Młodzi mają okazję dowiedzieć się, jak wygląda produkcja programów telewizyjnych czy radiowych, jak wygląda konstrukcja porządnie napisanego artykułu. Młodzież bardzo sobie chwali uczestnictwo w takich warsztatach, gdyż m.in. ma możliwość operowania kamerą, uczenia się ujęć, kadrowania. Młodzi mogą doświadczyć, jaki wpływ na odbiór i na wizerunek może mieć światło, makijaż. Pokazujemy też manipulację, jaka występuje w mediach – zaznacza o. Marcin Krupa.

Podczas warsztatów ich uczestnicy bardzo często decydują się w przyszłości na studia dziennikarskie – zaznacza redemptorysta.

– Często osoby biorące udział chcą czegoś więcej po takich warsztatach. Otwierają nagle oczy i dostrzegają, że być może to właśnie oni są powołani do zawodu dziennikarza, czyli tego, który ma poszukiwać prawdy, aby ukazywać ją drugiemu człowiekowi; by ją przekazywać, być jej sługą. Odkrywają w sobie talenty. Widać, że coś ich pociąga; pytają też o Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, o warunki studiowania w niej, o kontakt – mówi koordynator warsztatów.

Patronat medialny nad warsztatami wyjazdowymi WSKSiM objęło m.in. Radio Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl