Kolejne pozorowane działania ministra zdrowia

Minister zdrowia będzie dostawał od konsultantów krajowych z każdej dziedziny medycyny, informacje o dodatkowej działalności – informuje jedna z gazet. Takie założenie przewiduje przyjęta przez rząd, trzecia z ustaw pakietu kolejkowego.

Specjaliści zobligowani będą do przedstawienia informacji dot. współpracy z biznesem farmaceutycznym. W specjalnym oświadczeniu znajdzie się też informacja o otrzymanych korzyściach powyżej 380 zł, w tym wyjazdach krajowych i zagranicznych niezwiązanych z pełnioną funkcją.

Dodatkowo konsultanci mają też przekazywać informacje dotyczące m.in. członkostwa w spółdzielniach czy stowarzyszeniach.

Poseł Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia obawia się, że to kolejne pozorowane działania ministra Bartosza Arłukowicza.

Lepiej byłoby, gdyby minister zdrowia zajmował się kwestią finansowania służby zdrowia, odpowiednimi jakościami usług a nie rożnego rodzaju dochodzeniami. Minister wykonuje ruchy pozorne, wprowadza biurokrację, kontrolę, ale nie w tych miejscach w których tą kontrolę należałoby nałożyć. Minister niech wyjaśni, dlaczego nie są płacone procedury medyczne dla pacjentów nieubezpieczonych w oparciu o obecnie funkcjonujący system EWUŚ; natomiast niech nie mnoży procedur i urzędników, osób które nie pomagają pacjentom, są natomiast drogi dla systemu – akcentuje poseł Tomasz Latos.

Po wdrożeniu w życie ustawy kandydat na konsultanta będzie musiał złożyć oświadczenie w ciągu 7 dni, a sam konsultant w ciągu 3 miesięcy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl