Ukraina: Batkiwszczyna wraca na salę obrad parlamentu

Frakcja opozycyjnej Batkiwszczyny zakończyła konsultacje i wraca na salę obrad w parlamencie Ukrainy, mimo że nie podjęła ostatecznej decyzji w sprawie projektu ustawy o amnestii – pisze agencja Interfax-Ukraina.

Według agencji lider Batkiwszczyny Arsenij Jaceniuk udał się jeszcze na konsultacje z przewodniczącym Rady Najwyższej (parlamentu) Wołodymyrem Rybakiem. Deputowany frakcji Batkiwszczyna Ołeksandr Turczynow powiedział, że na razie nie ma ani jednego kompromisowego wariantu projektu ustawy o amnestii.

Jeszcze dziś Rada Najwyższa Ukrainy rozpatrzy wszystkie projekty ustawy o amnestii – pisze agencja Interfax-Ukraina. „Wszystkie cztery ustawy rozpatrzymy w 10 minut” – zapowiedział z trybuny parlamentu jego przewodniczący Wołodymyr Rybak. Po tej zapowiedzi ogłoszono przerwę w obradach.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl