zdjęcie archiwalne | fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP udaje się do Paryża, gdzie przedstawi swoje stanowisko dot. wsparcia Ukrainy. W rozmowach nt. bezpieczeństwa weźmie udział ok. 20 przywódców

Prezydencki minister Wojciech Kolarski powiedział, że stanowisko Andrzeja Dudy dotyczące konieczności wsparcia Ukrainy jest niezmienne. Prezydent przedstawi je podczas zorganizowanego przez Francję spotkania w tej sprawie.

W paryskich rozmowach, zainicjowanych przez prezydenta Emmanuela Macrona, udział weźmie dziś około 20 przywódców, w tym prezydent Polski. Wojciech Kolarski zaznaczył, że Andrzej Duda od rozpoczęcia wojny apeluje na arenie międzynarodowej o pomoc dla Ukrainy.

– Stanowisko prezydenta jest stałe, niezmienne, doskonale znane przywódcom innych państw. Prezydent od samego początku – od 23 lutego 2024 r., kiedy udał się z prezydentem Nausėdą do Kijowa, żeby pokazać, że Ukraina nie może zostać sama w obliczu rosyjskiej agresji – (…) powtarza słowa o solidarności – podkreślił Wojciech Kolarski.

W spotkaniu w Paryżu, oprócz prezydenta Andrzeja Dudy, wezmą udział również prezydenci lub premierzy Hiszpanii, Holandii, Finlandii, Litwy, Niemiec czy Rumunii. W sposób zdalny głos zabierze także prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl