fot. PAP/EPA.

D. Trump wychodzi na prowadzenie

Donald Trump coraz bliżej nominacji Republikanów w batalii o Biały Dom. Tym razem wyraźnie wygrał w Karolinie Południowej.

Karolina Południowa była piątym stanem USA, gdzie doszło do starcia w republikańskich wyborach. Wszystkie dotychczasowe pojedynki wyraźnie wygrał Donald Trump.

– To jeszcze większe zwycięstwo niż się spodziewałem i właśnie poinformowano mnie, że zdobyliśmy dwukrotnie większą liczbę głosów, jaką kiedykolwiek otrzymano we wspaniałym stanie Karolina Południowa – podkreślił republikański kandydat na amerykańskiego prezydenta.

Wcześniej z walki o prezydenturę wycofał się m.in. gubernator Florydy, Ron DeSantis, oddając swoje poparcie Donaldowi Trumpowi. Nie rezygnuje za to Nikki Haley, choć porażka w Karolinie Południowej to porażka na jej terenie, gdzie przez dwie kadencje była gubernatorem. Nikt w historii nie uzyskał nominacji partyjnej, gdy przegrał we własnym stanie. Towarzyszy jej coraz większa presja, by odpuściła rywalizację z Donaldem Trumpem. Ten myślami jest już przy starciu z Joe Bidenem. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 5 listopada.

– Muszę to zrobić: pokonać nieuczciwego Joe Bidena – oznajmił polityk.

Najbliższe starcie w prawyborach odbędzie się w stanie Michigan, zaś 5 marca, w tzw. superwtorek, głosować będzie 16 stanów. Jest to często decydujący moment w boju o nominację. Trump jest faworytem w sondażach, także gdy mowa o jego pojedynku z Bidenem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl