TV Trwam otrzymała decyzję rezerwacyjną

TV Trwam otrzymała dziś decyzję rezerwacyjną od Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Była ona potrzebna, aby katolicka stacja mogła rozpocząć nadawanie na cyfrowym multipleksie. To zwycięstwo ludzi dobrej woli i modlitwy – powiedział na antenie Radia Maryja dyrektor rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Dzisiaj otrzymaliśmy decyzję rezerwacyjną z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Dzięki niej TV Trwam od 15 lutego będzie mogła wejść na MUX 1. To jest ostatni wymagany dokument. To zwycięstwo ludzi dobrej woli i modlitwy. Dziękujmy wszystkim za wsparcie, zarówno wierzącym, jak i niewierzącym. Życzymy Bożego błogosławieństwa oraz determinacji, by się jednoczyć i iść razem dla dobra – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Dyrektor Radia Maryja podziękował wszystkim za obronę TV Trwam, w tym za liczne marsze, które przeszły ulicami wielu miast Polski i zagranicy, a także za zbieranie podpisów w obronie katolickiej stacji.

– Wszystkim dziękuję: księżom biskupom, Episkopatowi Polskiemu, osobom duchownym, księżom, siostrom i braciom zakonnym. Dziękuję chorym i cierpiącym. Oni najwięcej się modlą i ich modlitwa jest najcenniejsza. Dziękuję naszym siostrom, ojcom, pani dyrektor Lidii Kochanowicz, prawnikom za olbrzymią pracę. Wyrażam ogromną wdzięczność posłom i senatorom za organizowanie posiedzeń komisji oraz wszystkim, którzy mają dobra wolę i nie bali się złożyć podpisu. To było ponad 2 i pół miliona ludzi. Dziękuję biurom, kołom, każdemu – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Dyrektor Radia Maryja dodał, , że uzyskanie decyzji rezerwacyjnej, to nie wszystko, że przed nami jeszcze wielkie zadanie. Ojciec Tadeusz Rydzyk apelował o systematyczne wspieranie dzieła modlitwą, życzliwością i ofiarą.

W nocy z 14 na 15 lutego na Jasnej Górze sprawowana będzie Msza św. Przewodniczył jej będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.


Pobierz Pobierz

RIRM

***

ZMIANY W REZERWACJI CZĘSTOTLIWOŚCI MUX-1

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej dokonał zmian w rezerwacji częstotliwości na multipleksie pierwszym naziemnej telewizji cyfrowej. Od 15 lutego emisję mogą rozpocząć TV Trwam i TVP ABC.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał 28 stycznia 2014 r. decyzję w sprawie zmiany rezerwacji częstotliwości z zakresu 470-862 MHz, dokonanej na rzecz Telewizji Polskiej S.A. na zasadzie współużytkowania, w celu rozpowszechniania programów telewizyjnych w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie pierwszym (MUX1).

Decyzja ta skraca okres wykorzystania przez Telewizję Polską S.A. części multipleksu pierwszego, a tym samym pośrednio skraca termin ważności rezerwacji częstotliwości w odniesieniu do rozpowszechniania dwóch z programów telewizyjnych: „Telewizja Polska I”, „Telewizja Polska II” lub programu regionalnego.

Zgodnie z treścią decyzji od dnia 15 lutego 2014 r. możliwe jest umieszczenie w multipleksie pierwszym dwóch nowych programów telewizyjnych, na które przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wydał koncesje, tj. TV Trwam i TVP ABC.

Rozstrzygnięcie w przedmiotowej sprawie stanowi również rozpatrzenie skarg obywatelskich, przekazanych z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji do Prezesa UKE. Dokonując zmiany decyzji rezerwacyjnej dla Telewizji Polskiej S.A., Prezes UKE uwzględnił stanowiska prezentowane w tych skargach i rozwiązał problemy w nich sygnalizowane.

Ponadto 29 stycznia 2014 r. Prezes UKE dokonał na rzecz Fundacji Lux Veritatis rezerwacji częstotliwości z zakresu 470-862 MHz, na zasadzie współużytkowania. Fundacja od dnia 15 lutego 2014 r. uzyskuje zatem uprawnienie do rozpowszechniania na multipleksie pierwszym w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programu telewizyjnego pod nazwą „TRWAM”.

Natomiast Telewizja Polska S.A. na podstawie decyzji rezerwacyjnej Prezesa UKE z dnia 29 stycznia 2014 r. uzyskała uprawnienie do rozpowszechniania od dnia 15 lutego 2014 r. w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programu telewizyjnego pod nazwą „TVP ABC”.

www.uke.gov.pl

drukuj