Gdańsk w obronie wartości katolickich i TV Trwam

Dziś w Gdańsku odbędzie się demonstracja w obronie małżeństw, rodzin, wartości katolickich, TV Trwam oraz przeciw homodyktaturze. Rozpocznie się o godz. 12:30 od Mszy św. w bazylice św. Brygidy.

– To marsz w obronie wartości katolickich, które w ostatnim czasie są szczególnie atakowane. Chcemy zaakcentować szczególnie kwestie ideologii gender i dyktatu homoseksualnego narzucenia społeczeństwu polskiemu fałszywej wizji ludzkiej seksualności. Są przygotowywane pewne koncepcje ustaw kształcenia edukacji seksualnej nie do zaakceptowania przez katolików. Nie możemy być obojętni. Podczas marszu będziemy również upominać się o miejsce na platformie cyfrowej dla TV Trwam. Chcemy wyjść na ulicę i pokazać, że jest nas wielu, że Polacy nie zgadzają się na taką formułę rzeczywistości. 2,5 mln podpisów zostało zebranych i nic się nie dzieje, więc chcemy wyrazić sprzeciw, to jest walka o wizję Polski, o naszą rzeczywistość, o przyszłość naszych rodzin – powiedział Andrzej Kołakowski z Gdańska, jeden z organizatorów marszu. 

Po Eucharystii uczestnicy pikiety udadzą się pod pomnik króla Jana III Sobieskiego, którego postawa uczy jak ważne jest zawierzenie Bogu.

– Po Mszy św. udamy się ulicami miasta pod pomnik Jana III Sobieskiego. Wybraliśmy to miejsce ponieważ król Jan III Sobieski pokazał nam jak być narzędziem w ręku Pana Boga, jak wszystko postawić na Niego, żeby zwyciężyć. Jan III Sobieski pięknie powiedział: „ przybyłem, zobaczyłem, Bóg zwyciężył”. On omodlił całą wyprawę wiedeńską. Wszystko ofiarował Panu Bogu. Zdawał sobie sprawę, że w oparciu o ludzkie siły zwycięstwo nad pogaństwem nie jest możliwe – powiedziała Anna Kołakowska, odpowiedzialna za Krucjatę Różańcową, najmłodszy więzień stanu wojennego.     

Anna Kołakowska dodała, że dziś musimy walczyć ze współczesnym pogaństwem po to, by ocalić nie tylko siebie, ale przyszłe  pokolenia.

– Ten protest jest nakazem moralnym. Będziemy bronić przyszłości swoich dzieci i wnuków, bo jest to walka o dusze naszych potomków. Musimy być w tej walce bardzo zdeterminowani; nie możemy ulęgać złu, które staje się coraz bardziej agresywne, które coraz mocniej wkracza w nasze codzienne życie. Wkracza do szkół, do instytucji państwowych. Musimy przeciwdziałać – dodała Anna Kołakowska.

Anna Kołakowska stwierdziła, że u nas jeszcze nie ma takich działań, jak w Europie Zachodniej. Wyjaśniła, że w niektórym państwach europejskich już w programie nauczania przedszkolnego próbuje się zacierać różnice między dziewczynką, a chłopcem. Anna Kołakowska dodała, ze inspiracją do zorganizowania pikiety w obronie wartości w Polsce jest postawa Francuzów, którzy walczą w obronie rodziny. Na dziś szykowanajest wielka manifestacja w Lyonie.

Już jutro wolnych mediów będą bronić mieszkańcy Świnoujścia. Marsz wyruszy o godz. 17:00 z Kościoła NMP Gwiazdy Morza do Kościoła bł. Michała Kozala gdzie godzinę później rozpocznie się poniedziałkowe spotkanie Rodziny Radia Maryja. „Idziemy bronić wolności, mamy prawo wyboru treści, które oglądamy” – mówi Weronika Kowalczyk, współorganizator.

– Jeżeli jest demokracja, to dlaczego zabraniają, nie chcą dać ludziom wyboru? Trzeba bronić wartości, bronić korzeni. To co się teraz dzieje to dotyczy Europy, Unii Europejskiej, całej Polski. Musimy bronić tego co jest najważniejsze, a potem będzie wszystko dane. Trzeba zrobić porządek tak jak potrzeba – powiedziała Weronika Kowalczyk.

Kolejne manifestacje odbędą się 11 maja w Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Wąbrzeźnie. Na 19 maja manifestację w obronie katolickiej stacji zaplanowano w Warszawie.

Tymczasem Polonia francuska łącząc sie z Narodem w kraju organizuje w dniu 19.maja br. manifestacje w obronie TV TRWAM.

Trwa również akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory w siedzibie Radia Maryja w Toruniu policzono 2 mln 480 tys. 980 kopii podpisów.

RIRM

drukuj