Marsz w Świeciu – „w obronie prawdy i wolności”

Mieszkańcy Świecia domagali się przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie. Marsz poparcia dla katolickiej stacji rozpoczął się przy kościele Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława Biskupa.

Marsz w Świeciu odbył się pod hasłem „Świecki Marsz – Media Katolickie, w imię prawdy i wolności”.

Janusz Konwiński, przewodniczący Komitetu PiS w Świeciu – zwraca uwagę, że brak reakcji ze strony władzy na to, by TV Trwam otrzymała miejsce na multipleksie cyfrowym oznacza, że z demokracją w Polsce jest nie najlepiej.

– Osoby organizujące ten marsz i ci, którzy się do niego przyłączą dadzą wyraz swojej dezaprobaty. Skoro nazywamy się państwem demokratycznym i na władzach, a w szczególności na komitecie, nie robią wrażenia 2,5 mln podpisów – to coś jest nie tak z naszą demokracją. Myślę, że pluralizm, który powinien cechować państwo demokratyczne, musi być wyrażany, powinien otrzymać „zielone światło”. Nie odbierajmy nikomu możliwości oglądania innych stacji. Chcemy wskazać na fakt, iż jest w Polsce znaczna grupa ludzi, która ma prawo wyboru swojej stacji telewizyjnej, którą jest Telewizja Trwam – powiedział Janusz Konwiński.          

Marsz w obronie TV Trwam został poprzedzony modlitwą różańcową w Starej Farze. Pół godziny później sprawowana była Eucharystia.

– Szliśmy od ulicy Farny, od Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej i Biskupa Stanisława. Szliśmy ulicą Farną, później ul. Mickiewicza, ul. Ogrodową do kościoła neogotyckiego p.w. św. Andrzeja Boboli. Tam odbył się krótki wiec. Następnie przeszliśmy ulicą Gimnazjalną, przez Klasztorną do świeckiego klasztorku. Jest to Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie proboszczem jest ks. Roman Zieliński – informował Daniel Kalinowski ze Świecia.

Helena Benduska z Biura Radia Maryja przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny mówi, że wiele osób – zarówno ludzi starszych jak i młodszych żyje Telewizją Trwam. Dlatego ma nadzieję, że TV Trwam otrzyma miejsce na multipleksie cyfrowym.

– Słucham, oglądam i żyje tym, dlatego chciałabym włączyć TV Trwam. Dużo osób starszych, ale także młodych (co jest bardzo pocieszające) angażuje się w walkę o przyznanie TV Trwam miejsca na MUX1. Rozmawiam z młodzieżą na ten temat i dlatego wiem. Cieszyłabym się bardzo, gdyby oni opamiętali się i przydzielili nam to miejsce na multipleksie; bylibyśmy bardzo szczęśliwi. Zachęcam z całego serca wszystkich popierających, kochających Radio Maryja – bo tak można powiedzieć – do upominania się o TV Trwam. Ja żyje tym i wiem, że dla wielu osób TV Trwam jest wszystkim –powiedziała Helena Benduska.

Przyznanie miejsca na multipleksie cyfrowym dla TV Trwam popierają także księża biskupi. Ks. bp Ryszard Kasyna odpowiadając na zaproszenie organizowanego w Świeciu napisał, że popiera wszelkie „inicjatywy podjęte w imię prawa i zasad demokratycznego państwa” – treść listu przytoczył Daniel Kalinowski, jeden z organizatorów marszu w Świeciu.

– Ksiądz biskup wysłał nam list, w którym dziękuje za otrzymane zaproszenie i podjęte starania dotyczące organizacji marszu, zaznaczył, że popiera marsz – jak pisze popiera „wszelkie inicjatywy podjęte w imię prawa i zasad demokratycznego państwa, w tym także kolejny marsz poparcia dla mediów, które troszczy się o dobro Ojczyzny, narodu, państwa, Kościoła i rodziny”. – List jest dłuższy, ale już samo to, że ksiądz biskup wraz ze wszystkimi biskupami, którzy spotkali się na marcowej konferencji popiera nas jest dla nas pocieszające. Dlatego tym bardziej zachęcam do poparcia TV Trwam – akcentował Daniel Kalinowski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl