Nowy konkursu na MUX1 – tematem posiedzenia sejmowej komisji

„Sprawa konkursu na zagospodarowanie czterech kolejnych miejsc na pierwszym multipleksie cyfrowym rozpisanym przez KRRiT” będzie tematem nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji.

Posiedzenie z Komisji transmitować będzie TV Trwam i Radio Maryja.

Początek o godz. 10.

 

Posłowie Klubu Parlamentarnego PiS, będą pytać Krajową Radę m.in. o szczegółowe kryteria oceny wnioskodawców, którzy wezmą udział w nowym konkursie o miejsca na MUX1.

Przypomnijmy, że na początku stycznia okazało się, że o koncesje mogą ubiegać się telewizje, które nigdy nie nadawały i nie mają żadnego dorobku.

Informacje dot. konkursu na cztery ostatnie miejsca na platformie cyfrowej mają przedstawić przewodniczący KRRiT Jan Dworak, a także minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. O nadzwyczajne posiedzenie komisji wnioskowali politycy Prawa i Sprawiedliwości na początku stycznia –informuje poseł Marcin Mastalerek, członek sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji.

– Pojawiło się wiele wątpliwości, dlatego też zażądaliśmy posiedzenia komisji. Mam nadzieję, że zarówno Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady jak i Michał Boni, minister Administracji nie stchórzą. Liczymy, że przyjdą oni na nadzwyczajne posiedzenie komisji i wytłumaczą posłom dwie sprawy m.in. warunki ubiegania się o miejsce na multipleksie. To jest jedna sprawa, po drugie mam nadzieję, że Jan Dworak wyjaśni próbę zastraszania Telewizji Trwam, Radia Maryja oraz próbę zastraszania ojca dyrektora – zaznaczał poseł Marcin Mastalarek.

Wiemy w jak niejasny sposób został przeprowadzony poprzedni konkurs; dlatego należy dziś śledzić ruchy Krajowej Rady, podkreślała poseł Elżbieta Kruk, była przewodnicząca KRRiT.

– Trudno zakładać, że KRRiT, która nie chce przyznać do tej pory jak szeroki protest społeczny wzbudziła swoją decyzją. Jedyne wypowiedzi Krajowej Rady na ten temat to jest kilka tysięcy listów, to jest kilka tysięcy osób oglądających Telewizję Trwam, a gdzie te miliony protestów, a gdzie te setki tysięcy ludzi na ulicach? Więc należy uznać, że KRRiT nie traktuje uczciwie tej sprawy i otwarcie nie prowadzi debaty ze społeczeństwem, co oznacza, że należy bardzo uważnie patrzeć Krajowej Radzie na ręce i przyglądać się jak rozstrzygnie to następne postępowanie – zwracała uwagę poseł Elżbieta Kruk.

Transmisja z posiedzenia Komisji Administracji i Cyfryzacji w TV Trwam i Radiu Maryja od godz. 10.00.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl