Paryż solidaryzuje się z manifestacją w Warszawie

Solidarność z protestującymi w obronie TV Trwam wyraziła Polonia w Paryżu. Marsz w stolicy Francji poprzedziła Eucharystia w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Udział we Mszy św. był tak liczny, że wierni nie mieścili się w kościele – powiedział ks. prałat Krystian Gawron, wicerektor polskiej misji katolickiej we Francji. Podczas manifestacji odczytana została petycja z apelem o niedyskryminowanie osób wierzących, którzy mają prawo do własnych mediów.

– Ludzie są oburzeni, że rząd, który się powołuje się na korzenie Solidarności przez opory wobec TV Trwam zaprzecza jej ideałom. Takie odczucie było u wszystkich uczestników tej manifestacji, która odbyła się po Mszy św. TV Trwam jest dla nas więzią z Narodem, Radio Maryja jest na nas zawsze otwarte i Polonia, o której się tak niewiele mówi w mediach – dają głębszy oddech Polski – powiedział ks. prałat Krystian Gawron

Kolejny marsz w obronie TV trwam odbędzie się 26 maja w Łomży. Cały czas trwa także akcja zbierania podpisów do KRRiT. W Biurze Radia Maryja w Toruniu podliczono już 2 mln 486 tys. 417 kopii podpisów.

RIRM 

drukuj