Jubileusz ochotników cierpienia

Wyrazy solidarności z Radiem Maryja i Telewizją Trwam, którą swymi protestami do KRRiT poparło ponad dwa miliony osób, upominając się o prawo do katolickich mediów, skierował w sobotę w czasie dziękczynienia za jubileusz Centrum Ochotników Cierpienia ks. bp Stefan Regmunt, ordynariusz zielonogórsko-gorzowski. Uroczystości 25-lecia Centrum odbyły się w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

– Nie możemy doczekać się normalności w różnych sektorach. Winniśmy dziś bardzo modlić się i działać, tak aby ta normalność powróciła do naszej Ojczyzny – mówił ordynariusz zielonogórsko-gorzowski, odnosząc się do odmowy miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam.
W homilii ks. bp Regmunt dziękował wszystkim, którzy zaangażowani są w działalność Centrum Ochotników Cierpienia. Zachęcał do działań, które w codzienne życie Kościoła włączą osoby chore i niepełnosprawne, pełniące tak ważną rolę w jego życiu. W czasie spotkania ordynariusz zielonogórsko-gorzowski oficjalnie ogłosił w diecezji Rok Nowarezjański, który ma przygotować wszystkich ochotników cierpienia do beatyfikacji Sługi Bożego ks. Luigiego Novarese. Uroczystość odbędzie się 11 maja 2013 roku. – W tym roku będziemy szczególnie modlić się, aby to dzieło, które zapoczątkował Sługa Boży ks. Luigi, upowszechniało się w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami – wyjaśniał. Centrum Ochotników Cierpienia, które w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia, prowadzi apostolat wśród chorych, realizując wizję ks. Novaresego docierania „do chorego przez chorego”. Sługa Boży jako młody chłopiec poważnie zachorował na gruźlicę kości. Za wstawiennictwem Matki Bożej oraz św. Jana Bosko został cudownie uzdrowiony. Luigi, zgodnie z obietnicą daną wcześniej Maryi, całe swoje życie poświęcił cierpiącym. Pierwsze Centrum Ochotników Cierpienia powstało w Rzymie. W Polsce, w Głogowie, założyli je w 1987 r. ks. Janusz Malski i ks. Ryszard Dobrołowicz. Obecnie w Polsce około dwóch tysięcy ochotników cierpienia działa w 9 diecezjach, m.in. poznańskiej, warmińskiej oraz warszawskiej.

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl