fot. PAP

Działania KRRiT próbą eliminacji mediów katolickich

Obecne dyskryminacyjne działania KRRiT są formą cenzury i próbą eliminacji finansowej mediów katolickich – napisał w stanowisku Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, jego przewodniczący poseł Andrzej Jaworski.

Parlamentarny Zespół wezwał KRRiT do wycofania się ze swoich antydemokratycznych decyzji i zaapelował do opinii publicznej o poparcie stanowiska.

Jak stwierdził poseł PiS Andrzej Jaworski, dziennikarz w wolnej Polsce musi mieć prawo do swoich komentarzy i żaden urzędnik nie ma prawa zamykać mu ust; dotyczy to także dziennikarzy mediów katolickich.

– Możemy spodziewać się wielu rzeczy po osobach, które mają światopogląd liberalny czy wręcz libertyński. Nie możemy zgodzić się na to, aby TV Trwam była wykańczana ekonomicznie, żeby były na nią nakładane kary za to, że realizuje swoją misję publiczną. Radio Maryja jest radiem, które ma prawo mówić na temat szkół katolickich, zachęcać do tego, aby katolicy uczyli się w szkołach katolickich i KRRiT nie ma prawa tego zabraniać. Takie praktyki byłyby możliwe w czasach stanu wojennego, w czasach głębokiego PRL-u, natomiast nie w wolnej Polsce, gdzie europejskie jak i światowe standardy powinny być stosowane – powiedział poseł PiS Andrzej Jaworski.

Poseł Jaworski przypomniał, że przez kilkadziesiąt miesięcy obserwowaliśmy z niepokojem działania KRRiT w stosunku do Radia Maryja i TV Trwam. Polacy organizowali protesty w obronie katolickich mediów. Największy marsz „Obudź się, Polsko” zgromadził blisko pół miliona osób, i dopiero to spowodowało, że członkowie KRRiT zaczęli się liczyć z opinią społeczną. Poseł zaznaczył, że jeśli Krajowa Rada nie zaprzestanie swoich dyskryminacyjnych praktyk, protesty zostaną wznowione.

KRRiT nałożyła na TV Trwam karę za relację z ubiegłorocznego marszu niepodległości i spalenia tęczy. Fundacja Lux Veritatis ma zapłacić 50 tys. złotych.

Decyzja ta już wywołała sprzeciw społeczny. W najbliższą sobotę Prawica Rzeczpospolitej organizuje protest przed warszawską siedzibą KRRiT. Początek manifestacji o godz. 15.00. Swój udział w manifestacji zapowiadają już m.in. przedstawiciele Ruchu Narodowego.

– Działacze Ruchu Narodowego wezmą udział w tej pikiecie, dlatego że TV Trwam jako jedyna w sposób rzetelny relacjonowała ubiegłoroczny Marsz Niepodległości i za to właśnie została ukarana, za to że przekaz w TV Trwam nie był pod względem treści zakłamany na sposób lewicowo-liberalny – powiedział Robert Winnicki z Ruchu Narodowego. 

Stanowisko ws. dyskryminacyjnych działań KRRiT [Czytaj]

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj