To już rok TV Trwam na multipleksie

Z 14 na 15 lutego 2014 roku Telewizja Trwam rozpoczęła nadawanie na cyfrowym multipleksie. Stało się to po licznych manifestacjach, ogromnej mobilizacji społecznej, a także dzięki poparciu milionów Polaków.

Data 15. lutego to dzień imienin św. s. Faustyny Kowalskiej oraz rocznica śmierci i wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki.

O północy z 14 na 15 lutego cała Rodzina Radia Maryja dziękowała Bogu na Jasnej Górze za ten szczególny dar.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia ks. abp Zygmunt Zimowski z Watykanu, który przed rokiem przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, mówił o szczególnym znaczeniu chwili, w której TV Trwam rozpoczyna nadawanie na cyfrowym multipleksie.

– Wyrażam wielką radość, że to wydarzenie ma miejsce przed kanonizacją bł. Jana Pawła II i dlatego w czasie tej Mszy św. módlmy się o dobre przygotowanie na ten niezwykły dzień, przygotowanie nas tu obecnych, przygotowanie naszego narodu i wszystkich rodaków rozsianych po całym świecie. Polecamy nasz naród Matce Najświętszej – Tej, która uwierzyła, bo TV Trwam w tym nowym wymiarze będzie wielkim narzędziem nowej ewangelizacji i o to się gorąco módlmy – mówił wówczas ks. abp Zygmunt Zimowski.

Jak podkreślał w homilii ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski – Eucharystia o północy była wprowadzeniem w błogosławiony początek TV Trwam.

– To nasze zjednoczenie na Eucharystii w Wieczerniku Narodu i jej przekaz na multipleksie jest kolejnym znakiem zwycięstwa Maryi w historii zmagań o prawdę i wolność. Ono nie prowadzi nas do postaw tryumfalizmu, ale do większej odpowiedzialności za kształt Ojczyzny i wiary Kościoła na polskiej ziemi – powiedział ks. abp Wacław Depo.

To jest zwycięstwo wszystkich; z Panem Bogiem, z Maryją, Solidarnych w miłości, modlitwie i działaniu – mówił przed rokiem, założyciel i dyrektor TV Trwam, a także wszystkich innych dzieł powstałych przy Radiu Maryja, o. dr. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Przyszło zwycięstwo, bo to jest zwycięstwo. Co prawda nie jest to jeszcze demokracja, gdyż na 56 miejsc na multipleksie tylko jedno dla katolików. To chyba nie jest demokracja? A wszystko inne dla tej części liberalno-lewicowej  (libertyńskiej). To nie jest demokracja, ale my dziękujemy dzisiaj Panu Bogu, Matce Najświętszej i wszystkim ludziom. To jest zwycięstwo ludzi solidarnych w modlitwie i działaniu. Wszystkich ludzi – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Jednak to zwycięstwo nie przyszło łatwo. Aby zgodnie z wolą milionów Polaków TV Trwam znalazła się na cyfrowym multipleksie, w całej Polsce organizowano liczne manifestacje, jako wyraz sprzeciwu wobec działań decydentów uderzających w Tv Trwam. Zebrano także ponad 2,5 mln. podpisów poparcia.

– Zważywszy na to, że przed rokiem toczyła się jeszcze batalia o miejsce TV Trwam na MUX1, która trwała wcześniej dwa lata i zakończyła się zwycięstwem, to jest powód do wielkiej radości a jednocześnie gratulacji i życzeń, co też czynię jako delegat KEP ds. TV Trwam. Życzę by programy cieszyły się wielką oglądalnością – mówił ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Ta oglądalność rzeczywiście rośnie w oczach. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Europejski Instytut Studiów i Analiz we wrześniu ubiegłego roku – blisko 11 mln. osób ogląda TV Trwam. Stali widzowie szczególnym zaufaniem obdarzyli Informacje Dnia, ogląda je ponad 2 mln. widzów. „Rozmów niedokończonych” ogląda blisko 1 mln 400 tys. osób; „Polski Punt Widzenia” gromadzi ponad 1 mln. osób z całego świata, a program „Z Parlamentu Europejskiego” z zaciekawieniem obserwuje ok. 700 tys. widzów. Do tego można by jeszcze doliczyć miliony widzów okazjonalnych, którzy choć nie potrafią wskazać swojej ulubionej audycji, oglądają naszą stację codziennie lub kilka razy w tygodniu.

To, że Telewizja Trwam codziennie dociera do domów milionów Polaków, a od roku także drogą cyfrową, nie oznacza końca trudnej drogi naszej stacji. Można tu wspomnieć chociażby nałożoną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji karę za relację z Marszu Niepodległości w 2013 roku.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl