Fot. PAP

PiS alternatywą dla obecnej władzy

PiS jest alternatywą dla obecnej władzy, zarówno programową, jak i wyborczą – powiedział prezes PiS. Jarosław Kaczyński, który spotyka się z wyborcami woj. zachodniopomorskiego. W niedzielę odwiedził Gryfin.

Jak powiedział Jarosław Kaczyński – władza nie liczy się ze społeczeństwem. Jako przykład podał sytuację m.in. służby zdrowia, a dokładniej wizję likwidacji publicznych szpitali.

Tłumaczył, że najpierw placówki są publiczne, następnie długi i komercjalizacja, aż w końcu następuje prywatyzacja.

Dlaczego tak jest? Komu to służy? Obywatelom na pewno nie. Na pewno nie jest w interesie obywateli, żeby na przykład w szpitalu powiatowym: nie było ortopedii, nie było pediatrii, nie było oddziałów chorób kobiecych i jeszcze innych. Służba Zdrowia może być traktowana jako pewien dział, który ma obsługiwać bardzo ważną społeczną potrzebę, ale z drugiej strony Służba Zdrowia, to są też dziesiątki miliardów złotych, które można traktować jako pieniądze do wzięcia – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS stwierdził, że obecny system jest wewnętrznie niesprawiedliwy.  Zapewnił, że PiS ma pomysł na wyjście z tej sytuacji.

– Jest jeden sposób, żeby z tym wszystkim sobie dać radę: powrót do finansowania budżetowego. Tu są różnego rodzaju rygory. Można te rzeczy naprawić i co więcej można, proszę państwa, przeznaczyć więcej pieniędzy na Służbę Zdrowia. Tu jest pewien mechanizm, by w budżecie było na to trochę więcej bez podnoszenia składek – dodał Jarosław Kaczyński.

RIRM

drukuj