B. Szydło: obudziliśmy nadzieję, że może być inaczej

Obudziliśmy ogromną nadzieję, że może być inaczej, że może być normalnie, że może być w Polsce szacunek do drugiego człowieka, bez względu na to jakie ma poglądy (…) Nadzieja jest ogromna i nie wolno nam jej zmarnować powiedziała Beata Szydło, kandydatka PiS-u na premiera.  

Na początku przemówienia podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, wiceprezes tej partii podziękowała wszystkim Polakom, którzy oddali głos na Andrzeja Dudę. Dodała, że w obliczu zbliżających się wyborów parlamentarnych, PiS czeka jeszcze wiele pracy

– Ci, którzy przegrali, nie będą chcieli ponieść kolejnej klęski i zrobią wszystko, żeby nas zdyskredytować. Ci, którzy nam zaufali, będą się bacznie przyglądać, czy to, co deklarowaliśmy w kampanii wyborczej było szczere i uczciwe, czy też była to tylko i wyłącznie gra polityczna. Będę słuchać i profesorów uniwersyteckich, i zwykłych wójtów, młodszych i starszych, biednych i bogatych, przedsiębiorców, pracodawców i pracowników. Tylko słuchanie i słyszenie, co mówią do nas ludzie ma sens. Dziś trzeba szukać dialogu i porozumienia. Tym zwyciężyła drużyna Andrzeja Dudy. Słuchaliśmy, słyszeliśmy i rozmawialiśmy. Tego potrzebuje dziś Polska –mówiła Beata Szydło.

Wiceprezes PiS zapowiedziała także, że gdy obejmie urząd premiera Rzeczpospolitej, będzie podejmować działania m.in. na rzecz obniżenia wieku emerytalnego, podniesienia kwoty wolnej od podatku a także stworzenia programu dofinansowania dla rodzin.

Wcześniej przemówienie wygłosił prezydent elekt Andrzej Duda. Podziękował prezesowi PiS-u Jarosławowi Kaczyńskiemu za wielkie zaufanie, jakim go obdarzył.

Działaczom PiS-u podziękował za wsparcie podczas kampanii prezydenckiej, a Polakom za wzięcie udziału w wyborach. Andrzej Duda podkreślił – wskazując na Beatę Szydło , że nie byłby dziś prezydentem elektem, gdyby nie niezwykle mądra i wspaniała kobieta jaka jest Beata Szydło.

– To Beata zawsze mówiła, że przede wszystkim musimy słuchać ludzi i musimy być dla nich takimi, jakimi naprawdę jesteśmy. Nie żadna kreacja, nie żadne sztuczności, bo wybory w Polsce trzeba wreszcie zacząć wygrywać uczciwością. Dlatego jako ten, który otrzymał ze strony Beaty tak wiele pomocy, proszę was teraz o pełne zaangażowanie. Proszę was teraz o pełne wsparcie – dla niej w tej kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Polska zasługuje na mądrego premiera. Na premiera wyczulonego na sprawy społeczne, ale jednocześnie takiego, który rozumie też sprawy biznesu, który będzie umiał te dwie rzeczy połączyć, który będzie patrzył z troską na ludzkie sprawy, a jednocześnie będzie zdyscyplinowany i spokojny. Premiera, który będzie podchodził z szacunkiem do obywateli, do ich spraw, do ich potrzeb. Taka właśnie jest Beata – mówił prezydent elekt Andrzej Duda.

Kandydaturę Beaty Szydło na premiera zaproponował prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. O swojej decyzji poinformował na konwencji. Podkreślił, że wybory prezydenckie były dowodem, że Polacy oczekują nowych twarzy i pokoleniowej przemiany.

– Mamy już prezydenta. Jeśli się postaramy, będziemy mieli także premiera – Beatę Szydło. Ten tandem poprowadzi Polskę ku potrzebnej zmianie – ku naprawie Rzeczpospolitej – powiedział Jarosław Kaczyński.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl