K. Łapiński: Prezydent ma zastrzeżenia do części poprawek PiS

Prezydent Andrzej Duda ma bardzo poważne zastrzeżenia do niektórych poprawek zgłoszonych przez Prawo i Sprawiedliwość. Do innych zastrzeżeń nie ma – poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński po piątkowym spotkaniu Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Rzecznik prezydenta poinformował również, że prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński stoją na stanowisku, że w tej chwili nie ma potrzeby ujawniania aneksu do raportu z weryfikacji WSI.

W piątek po godz. 18.30 zakończyło się czwarte już spotkanie obu polityków, którego tematem były poprawki PiS do projektów prezydenta o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Ich treść nie jest dokładnie znana – wiadomo, że dotyczą m.in. rozwiązań na wypadek, gdyby Sejm nie zdołał (jak proponuje prezydent) większością trzech piątych głosów wybrać członków KRS-sędziów.

Krzysztof Łapiński poinformował po spotkaniu, że prezydent przekazał prezesowi PiS swoje uwagi do poprawek na piśmie.

Do niektórych poprawek zgłoszonych przez PiS pan prezydent ma bardzo poważne zastrzeżenia, co do innych zastrzeżeń nie ma” – podkreślił rzecznik prezydenta.

Jak dodał, atmosfera spotkania była dobra i pewnie na kolejnym spotkaniu dyskusja o poprawkach będzie kontynuowana.

Krzysztof Łapiński poinformował również, że prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński stoją na stanowisku, że w tej chwili nie ma potrzeby ujawniania aneksu do raportu z weryfikacji WSI.

Prezydent Andrzej Duda, i prezes Kaczyński stoją na stanowisku, że nie ma potrzeby ujawniania tego aneksu; że w tej chwili nie ma takiej konieczności” – oświadczył rzecznik prezydenta.

Pan prezes wspomniał, że na podobnym stanowisku stał śp. prezydent Lech Kaczyński” – dodał.

W ubiegłym tygodniu „Gazeta Polska” poinformowała, że szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego w czerwcu zwrócił się do prezydenta o przekazanie aneksu WSI. Jak podawała „GP”, zdaniem szefa SKW, dokument powinien zostać ujawniony, ponieważ zgodnie z przepisami „to szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu”.

PAP/RIRM

drukuj