fot. PAP/Jacek Turczyk

Prezydent podpisał projekt ustawy o oświacie polonijnej

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś projekt ustawy gwarantującej ulgi dla uczniów szkół polonijnych, przyjeżdżających do Polski. Legitymacje mieliby otrzymać uczniowie wszystkich polskich szkół poza granicami Ojczyzny. O sprawie napisał „Nasz Dziennik”.

Dzięki nowym regulacjom dzieci przyjeżdżające do Polski zza wschodniej granicy, ale też z Unii Europejskiej, będą uprawnione do zniżek szkolnych, np. na przejazdy transportem miejskim.

Uroczystość podpisania dokumentu odbyła się w Belwederze – powiedział minister Adam Kwiatkowski, Szef Gabinetu Prezydenta RP.

– Pan prezydent podpisał inicjatywę ustawodawczą, którą skieruje do polskiego Parlamentu, inicjatywę ustawodawczą, która ma na celu wzmocnienie pozycji polskich uczniów i polskich nauczycieli ze szkół polonijnych, zrównując ich w prawach w stosunku do tych dzieci, które chodzą do szkół w Polsce – wskazuje minister Adam Kwiatkowski.

Po południu z udziałem ministra Adama Kwiatkowskiego w Pałacu Prezydenckim odbędzie się posiedzenie Rady Polonii Świata.

Godzinę później minister Kwiatkowski otworzy w Pałacu Prezydenckim wystawę historycznych sztandarów Związku Polaków w Niemczech. Planowane jest też wystąpienie Szefa Gabinetu Prezydenta RP.

RIRM

drukuj