fot. PAP/Jerzy Muszyński

Budowa tunelu w Świnoujściu na ukończeniu

Zakończyły się prace przy drążeniu tunelu w Świnoujściu. Z tej okazji miejsce budowy odwiedzili m.in. prezydent Andrzej Duda oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Na konferencji prasowej szef państwa polskiego podkreślił, że to epokowe wydarzenie. Zaznaczył, że inwestycja ma ogromne znaczenie zarówno dla mieszkańców okolicy, jak i całej Polski.

– To jest naprawdę epokowe wydarzenie – zaznaczył Andrzej Duda.

– Dla mieszkańców tej części Polski to ma bardzo duże znaczenie, tak symboliczne, jak polityczne i strategiczne. Cieszę się, że po dziesięcioleciach ta inwestycja wreszcie jest zrealizowana. Cieszę się, że obietnice są dotrzymywane. To bardzo ważne. Mam nadzieję, że tunel będzie wspaniale służył mieszkańcom i wszystkim tym, którzy w przyszłości będą odwiedzali Świnoujście – ocenił Andrzej Duda.

Według świnoujskiego magistratu tunel, który połączy wyspy Uznam i Wolin, będzie najdłuższą przeprawą podwodną w Polsce. Jego całkowita długość wyniesie 1780 m. Koszt inwestycji to ponad 900 mln złotych. Inwestycja zakończy się w ostatnim kwartale 2022 r.

 

RIRM

drukuj