PAP/Radek Pietruszka

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premierem Kanady o zbliżającym się szczycie NATO w Waszyngtonie

Trwa wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Kanadzie. Temat bezpieczeństwa i wydatków na obronność w kontekście rosyjskiego imperializmu zdominował rozmowę z premierem Kanady, Justinem Trudeau.

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premierem Kanady m.in. o bezpieczeństwie w kontekście szczytu NATO w Waszyngtonie.

– O tym, czego spodziewamy się na tym szczycie i co chcielibyśmy w wyniku tego szczytu uzyskać, przede wszystkim w aspekcie sytuacji w naszej części Europy, czyli wojny, którą Rosja zaczęła przeciwko Ukrainie i jaka powinna być postawa Sojuszu Północnoatlantyckiego – mówił Andrzej Duda, Prezydent RP.

W rozmowie poruszony został temat wydatków na obronność. Prezydent Andrzej Duda proponował, by na ten cel przeznaczać trzy procent PKB.

– Podziękowałem premierowi Justinowi Trudeau za decyzje, które zostały podjęte w Kanadzie. Kanada podjęła decyzję o wzroście wydatków na obronność, więc podziękowałem, bo to jest ten właściwy trend – wskazał Andrzej Duda.

Wizyta prezydenta w Kanadzie potrwa do wtorku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl