fot.freepik.com

O. dr W. Hetnar CSsR: Tylko w Europie 18 mln dzieci jest wykorzystywanych seksualnie. Ks. Fortunato Di Noto od ponad 30 lat walczy ze zjawiskiem pedofilii globalnej. W środę duchowny odwiedzi Radio Maryja

Stowarzyszenia „Meter” wraz ze swoim założycielem, ks. Fortunato Di Noto, działa bardzo kompetentnie przy współpracy policji. Z danych WHO wynika, że ok. 1,3 mld nieletnich osób, dzieci, pada ofiarą różnych form wykorzystywania seksualnego, molestowania, handlu ludźmi, handlu organami i to wszystko dzieje się na świecie. W Europie 18 mln dzieci jest wykorzystywanych seksualnie – powiedział o. dr Witold Hetnar CSsR, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W poniedziałek do Polski przybędzie ks. Fortunato Di Noto, proboszcz posługujący na Sycylii oraz założyciel Stowarzyszenia „Meter”. Z kolei w środę ks. Fortunato Di Noto będzie gościł w Radiu Maryja i weźmie udział w „Rozmowach niedokończonych”.

– Ks. Fortunato Di Noto jest księdzem pochodzącym i pracującym na Sycylii; jest proboszczem w jednej z sycylijskich parafii. Od ponad 30 lat (z tego najbardziej jest znany na świecie) tropi i walczy ze zjawiskiem pedofilii  globalnej, pedofilii na całym świecie. Oczywiście nie robi tego sam. Założył stowarzyszenie o nazwie „Meter”, które z języka gr. oznacza przyjęcie, ochrona, towarzyszenie. Od ponad 30 lat bardzo konsekwentnie ze swoimi współpracownikami tropi pedofilię szczególnie w internecie, w darknecie. Zaczęło się od tego, kiedy w jego parafii dwoje dzieci (dziewczynka i chłopiec) doznało wykorzystywania seksualnego i to nim tak wstrząsnęło, że postanowił się tym zająć szerzej i głębiej – powiedział o. dr Witold Hetnar CSsR.

Stowarzyszenia „Meter” działa bardzo kompetentnie przy współpracy policji.

– Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że ok. 1,3 mld nieletnich osób, dzieci, pada ofiarą różnych formą wykorzystywania seksualnego, molestowania, handlu ludźmi, handlu organami i to wszystko dzieje się na świecie. W Europie 18 mln dzieci jest wykorzystywanych seksualnie. To ogromna skala. Z samych Włoch na tzw. seks-turystykę wyjeżdża w ciągu jednego roku kilka tysięcy osób. Ciekawe i dramatyczne jest to, że ks. Fortunato Di Noto mówi, że te dane, te raporty nikogo nie interesują. Policję te dokumenty interesują, ale decydentów i polityków już nie – podkreślił gość Radia Maryja.

O. dr Witold Hetnar CSsR zaznaczył, że należy kreować bezpieczne środowisko dla dzieci, zaczynając od nauki używania telefonów komórkowych i wszelkich technologii.

– Aby ks. Fortunato Di Noto mógł przyjechać do Polski, musiałem podać dane osobie, która będzie mu towarzyszyła, ustalić szczegóły transportu, miejsca zamieszkania, aby wszystko było bezpieczne. Przyjedzie w towarzystwie pewnej osoby (…). Ks. Fortunato Di Noto i jego stowarzyszenie „Meter” od prawie 30 lat propagują dzień 29 kwietnia, który jest obchodzony przez stowarzyszenie jako Dzień Dzieci Ofiar Przemocy, Wykorzystywania i Obojętności wobec pedofilii. Nie chodzi o celebrowanie okrucieństwa i zbrodni dokonywanych na dzieciach, nie w tym rzecz. Ma to być czas uświadamiania i uwrażliwiania ludzi na te zjawiska, mobilizowania nas do włączenia się w ochronę dzieci. Dzień ten obchodzony jest do pierwszej niedzieli maja. Tak też będzie w tym roku, gdyż 5 maja ks. Fortunato Di Noto i jego wolontariusze spotkają się z Ojcem Świętym na Modlitwie Regina Coeli na Placu św. Piotra w Rzymie – powiedział redemptorysta posługujący w Radiu Maryja. 

Całą rozmowę z o. dr. Witoldem Hetnarem CSsR w audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj