Prezydent w Radzyminie: wierzę, że jesteśmy w stanie odbudować Polskę silną

Wierzę w to głęboko, że jesteśmy w stanie odbudować Polskę silną – mówił prezydent Andrzej Duda w sobotę w Radzyminie po uroczystej Mszy Świętej z okazji 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku.  Wezwał do budowania dzisiaj – tak jak w 1920 r. – poczucia wspólnoty.

Jak podkreślił, to poczucie wspólnoty jest nam niezwykle potrzebne do „wielkiego dzieła odbudowy tego co zostało zniszczone, naprawy tego, co jest, a mogłoby działać lepiej”.

Mówił, że w 1920 roku Polacy się zmobilizowali – i Józef Piłsudski i Wincenty Witos – choć byli z przeciwnych obozów. Jego zdaniem to było kolejne „wielkie narodzenie ducha”, które stworzyło wspólnotę dzięki zrozumieniu, że tylko razem jesteśmy w stanie przemóc trudności.

Prezydent podziękował też mieszkańcom Radzymina za podarowany mu krzyż ks. Ignacego Skorupki.

Wcześniej na cmentarzu odprawiono Mszę św., odbył się apel pamięci i złożono wieńce.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl