Pożar na remontowanym Moście Łazienkowskim

Na pomostach technicznych Mostu Łazienkowskiego, podczas prac remontowych, zapaliły się deski. Strażacy już ugasili ogień. Most jest zamknięty po pożarze, do którego doszło w lutym tego roku.

Spaliło się ok. 40 metrów kwadratowych desek. Pożar, który miał miejsce na środkowym przęśle przeprawy, został już ugaszony – poinformował Polską Agencję Prasową st. kpt. Artur Laudy z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie.

Paliły się drewniane podesty techniczne. Straż dostała zgłoszenie o godz. 17.50. Jak podkreślili ratownicy, miejsce pożaru po akcji gaśniczej zostało sprawdzone przy pomocy wykrywającej różnice temperatur kamery termowizyjnej – badanie wykazało, że zarzewie ognia zostało zlikwidowane.

Według straży pożarnej, przypuszczalnie przyczyną pożaru było cięcie konstrukcji stalowej przez pracowników – w połączeniu z wysoką temperaturą powietrza.

Remont Mostu Łazienkowskiego trwa od połowy lutego. Naprawa była konieczna, ponieważ wskutek pożaru, do którego doszło również w sobotę – 14 lutego – uszkodzeniu uległa konstrukcja przeprawy. Wtedy ogień objął również drewniane podesty techniczne.

W sprawie pożaru śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Śledczy przyjmują różne hipotezy, także tę o celowym podpaleniu.

Według władz Warszawy na remont mostu będzie kosztował 110 mln zł, z tego 55 mln zł będzie pochodziło z budżetu miasta, drugie 55 mln zł z budżetu państwa.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl