Rosja: Katastrofa śmigłowca – zginęło 5 osób

Pięć osób zginęło w sobotę w katastrofie śmigłowca Mi-8 w Kraju Chabarowskim na Dalekim Wschodzie Federacji Rosyjskiej. Maszyna runęła do Morza Ochockiego w pobliżu Półwyspu Tugurskiego.

Na pokładzie Mi-8 było 16 osób – 13 pasażerów i trzech członków załogi. Należący do linii lotniczych Wostok śmigłowiec wykonywał lot czarterowy. Wśród pasażerów byli menedżerowie banku WTB (VTB), jednego z największych banków w Rosji.

Wypadek wydarzył się około godz. 18.20 czasu lokalnego (godz. 10.20 w Polsce). Ci, którzy przeżyli, o własnych siłach dopłynęli do brzegu. Schronili się w pobliskim ośrodku turystycznym.

Z katastrofy ocalał m.in. kapitan Mi-8, który przez telefon satelitarny zaalarmował służby ratownicze. Według niego nikt z ocalałych nie doznał obrażeń.

Przyczyny wypadku nie są znane. Komitet Śledczy FR wszczął dochodzenie, w ramach którego pobrano już próbki paliwa na lotnisku w Chabarowsku, skąd wyleciała maszyna, i na Osiedlu im. Poliny Osipienko, gdzie miała międzylądowanie.

Mi-8 po raz pierwszy wniósł się w powietrze 9 lipca 1961 roku. Jest nadal produkowany w różnych modyfikacjach. Do tej pory wytworzono ponad 12 tys. takich maszyn. Są one używane w około 40 krajach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl