Opiekunowie osób niepełnosprawnych spisali swoje postulaty dla prezydenta A. Dudy

Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych spisali – w obecności przedstawiciela prezydenta Andrzeja Dudy – swoje postulaty. Dokument trafi teraz do Kancelarii Prezydenta i tam rozpoczną się nad nim prace.

Zapisano 7 postulatów, m.in. o wprowadzeniu dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 złotych bez kryterium dochodowego. Chodzi o osoby niepełnosprawne, niezdolne do samodzielnej egzystencji po ukończeniu osiemnastego roku życia.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś rano w Sejmie z protestującymi i zapowiedział konsultacje rozwiązań m.in. z premierem i szefową MRPiPS.

Poprosił rodziców o spisanie swoich oczekiwań. Uczestniczył w tym prezydencki minister Wojciech Kolarski, który zabrał dokument do Kancelarii Prezydenta RP.

– Postulatów jest siedem, w tym dwa zasadnicze, które będą przede wszystkim przedmiotem pracy w Kancelarii Prezydenta. W zasadzie spotkanie, które miało miejsce w gabinecie prezydenckim, rozpoczęło prace nad realizacją postulatów osób protestujących. Pan prezydent podczas spotkania w Sejmie powiedział, iż nieważne, kto będzie autorem projektu. Ważne, aby rozwiązać problem. Prace będą prowadzone we współpracy z rządem. Osoby protestujące były bardzo szczęśliwe, że doszło do spotkania – mówił Wojciech Kolarski.

Rodzice osób niepełnosprawnych domagają się również zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

Z kolei na poniedziałek władze MRPiPS zapowiedziały prezentacje programu „Dostępność plus”. Ma on zawierać także propozycje rozwiązań dla niepełnosprawnych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl