fot. PAP/Leszek Szymański

Koniec politycznej batalii o urząd Prezydenta RP

To była zacięta walka o urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Do ostatniej chwili wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski wierzył w wygraną. Zwycięzcą  został  prezydent Andrzej Duda, który od początku kampanii był zdecydowanym faworytem.

To był wieczór pełen emocji. Tuż po ogłoszeniu wyników w sztabie Andrzeja Dudy zapanowała wielka radość. Prezydent dziękował za wszystkie głosy, te pokrzepiające i te krytyczne. Zapewnił, że polityka, którą realizował będzie kontynuowana.

– Będę chciał, żeby taka polityka, jaką do tej pory realizowałem, w tym zakresie była kontynuowana. Chcę nadal rozmawiać z moimi rodakami. Absolutnie pod tym względem nic się nie zmieni – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent apelował także o szacunek.

– Chciałbym, żeby powstała koalicja dla polskich spraw, koalicja dla polskich wartości – dodał szef państwa polskiego.

Ze specjalnym apelem do mediów zwróciła się pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

– Drodzy dziennikarze, muszę wam powiedzieć jedno: otóż chciałabym, żebyście również wy szanowali i Polaków, i polityków. Jak również chciałabym, żebyście szanowali mój wybór, ponieważ dużo mówicie o tolerancji, natomiast pozbawiacie mnie mojego własnego wyboru. Jeżeli nie chciałam udzielać wywiadów, to był to mój własny wybór proszę Państwa – podkreśliła.

W trakcie wieczoru wyborczego głos zabrała także córka prezydenta.

– Wiem, że będzie dobrze wykonywał swoje zadania, bo jest dobrym człowiekiem, który kocha ludzi i kocha ten kraj. I zrobi wszystko, żeby było dla Polski jak najlepiej – powiedziała Kinga Duda.

Nieco odmienne nastroje panowały w sztabie Rafała Trzaskowskiego.  W swoim przemówieniu wiceprzewodniczący PO mówił o podziałach. Zapowiedział także, że wciąż będzie walczył o otwartą i tolerancyjną Polskę, by była ona europejska.

– Cokolwiek się stanie będziemy dalej walczyć o wolne sądy, będziemy dalej walczyć w obronie konstytucji, dalej będziemy walczyć w obronie praw kobiet i obiecuje wam: to ja i wszyscy ludzie dobrej woli będziemy zawsze stać przy słabszych, przy tych, którzy są atakowani, przy tych, na których leje się nienawiść z mediów tzw. publicznych – powiedział Rafał Trzaskowski.

Walka do samego końca była zacięta, a szanse niemal wyrównane.

– Dlaczego tak się stało? Sądzę, że odpowiedź jest prosta, mamy nierównowagę w obszarze mediów, zwłaszcza tych mediów komercyjnych.   Internet, wielkie portale to niemal wyłącznie są portale, które zamieniły się w sztaby jednego z kandydatów, konkurenta pana prezydenta Andrzeja Dudy. Skala manipulacji, skala przekłamań, pokazywania świata w krzywym zwierciadle była tak wielka, że to niestety musiało oddziaływać na niemałą cześć Polaków – zaznaczył Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. [czytaj więcej]

Teraz przed prezydentem kolejne pięć lat ciężkiej pracy.

– Dalsza praca, praca dla Polski. Tę pracę wykonuje nie tylko ekipa rządząca, nie tylko aktualny prezydent, ale wszyscy, którzy są w opozycji, i którzy muszą wykazać gotowość do merytorycznej pracy. Tego naprawdę nie ma, tego nam niezwykle brakuje – podkreśliła europoseł PiS Elżbieta Rafalska.

Wygrana Andrzeja Dudy pozwoli na względną stabilizację rządów przez kolejne trzy lata, do następnych wyborów parlamentarnych.

– PiS może realizować swoje projekty, może robić i organizować państwo po swojemu, ponieważ ustawy, które będą tworzone przez rząd pana Morawieckiego, czy jakieś tam następne rządy i przez partie rządzącą, po prostu będą miały szanse zafunkcjonować – powiedziała politolog dr Lucyna Kulińska.

Wybory parlamentarne odbędą się w 2023 roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl