fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent spotkał się z przedstawicielami środowiska kardiochirurgicznego

Sytuacja polskiej kardiochirurgii w obliczu pandemii koronawirusa była jednym z głównych tematów środowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami środowiska kardiochirurgicznego – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

W komunikacie umieszczonym w środę na stronie internetowej KPRP poinformowano, że w spotkaniu w Pałacu Prezydenckim udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia Klub Kardiochirurgów Polskich, Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, sejmowej komisji zdrowia oraz szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot i koordynator sekcji „Ochrona zdrowia” Narodowej Rady Rozwoju prof. Piotr Czauderna.

„Jak przekonują lekarze, pandemia koronawirusa doprowadzi do znacznego zwiększenia pacjentów z przewlekłą niewydolnością oddechową i krążeniową, wymagających w przyszłości transplantacji serca i/lub płuc. Obecnie na oddziałach kardiochirurgii leczeni są pacjenci z niewydolnością oddechową w przebiegu COVID-19” – czytamy w komunikacie prezydenckiej kancelarii.

Jak podkreślono, choroby układu sercowo-naczyniowego są główną przyczyną śmiertelności w Europie i na świecie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl