Związki Zawodowe kolejarzy złożą doniesienie na zarząd spółki

Kolejarskie Związki Zawodowe rozważają złożenie do prokuratury wniosku o wszczęcie dochodzenia ws. działania na szkodę Przewozów Regionalnych przez zarząd spółki. W poniedziałek, na posiedzeniu komitetu strajkowego zdecydują też o wystąpieniu do premier Ewy Kopacz, by odwołała ministra infrastruktury.

Kolejarze na 29 czerwca zapowiedzieli strajk. Zarząd Przewozów Regionalnych nie chce do tego dopuścić, dlatego złożył w sądzie wniosek o wydanie zakazu przeprowadzenia akcji. Powodem ma być zbyt odległy czas między ostatnim referendum strajkowym, które odbyło się dwa lata temu, a datą protestu.

W odpowiedzi związkowcy przeprowadzili wczoraj ponowne referendum strajkowe.

Spółce grozi zagłada, a nam się zakazuje jej obrony. To skandaliczne zachowanie zarządu – mówi Leszek Miętek, przew. Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych.

Skoro podaje się nas do sądu o nielegalność strajku i zakaz strajku, to my zastanawiamy się nad zgłoszeniem do prokuratury wniosku o wszczęcie dochodzenia w sprawie działania na szkodę spółki, zarówno przez zarząd jak i przez jej właścicieli. Ktoś tę spółkę do upadłości doprowadził. Spółka jest w takiej a nie innej sytuacji. Będzie także rozważana kwestia wystąpienia do pani premier o odwołanie ministra infrastruktury. Jeżeli pani Maria Wasiak pozwala, żeby ta patologia trwała dalej, nie ma interwencji rządu, nie ma zmiany ustawy o usamorządowieniu Przewozów Regionalnych, to w naszym przekonaniu pani minister nienależycie dba o funkcjonowanie transportu w Polsce – wskazuje Leszek Miętek.

Związkowcy chcą, aby zarząd Przewozów Regionalnych wprowadził jak najszybciej plan restrukturyzacji spółki. Domagają się także zawarcia paktu gwarancji pracowniczych na 5 lat.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl