RPA – Ponad 150 osób rannych w katastrofie kolejowej

Ponad 150 osób zostało rannych w piątek w zderzeniu pociągów w Johannesburgu; spośród nich 90 osób trafiło do szpitali z obrażeniami od lekkich do poważnych – wynika z informacji podanych przez służby ratownicze RPA.

„Nie znamy dokładnej liczby rannych, ale jest ona wyższa niż 150” – powiedział AFP rzecznik służb ratowniczych Russel Meiring. Zaznaczył, że brak dotąd doniesień o ofiarach śmiertelnych. Z kolei Reuters poinformował, powołując się na służby ratownicze, o 90 hospitalizowanych osobach.

Według jednego ze świadków, który wypowiadał się dla radia Eyewitness News, jadący pociąg wykoleił się i uderzył w drugi, stojący na stacji na przedmieściach Johannesburga.

Rzeczniczka służb ratowniczych Nana Radebe cytowana przez agencję Reutera powiedziała, że dwa pociągi znajdowały się na tym samym torze. Natomiast Lilian Mofokeng, rzeczniczka kolei Metrorail, oświadczyła, że oba pociągi jechały z centrum Johannesburga do Soweto.

Strażacy wciąż poszukują pasażerów, którzy mogli zostać uwięzieni w wagonach.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl