Zwolnienia w Przewozach Regionalnych

250 osób zwolni małopolski oddział Przewozów Regionalnych z powodu trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej malejącą liczbą pasażerów.

Dyrekcja oddziału i działające w nim związki zawodowe podpisały porozumienie w sprawie zasad przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Jak poinformowała rzecznik małopolskiego oddziału Przewozów Regionalnych Barbara Węgrzynek, zgodnie z przyjętym dokumentem zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone w trzech etapach: na koniec lutego, koniec marca i koniec kwietnia.

Zwolnienia dotkną wszystkie grupy zawodowe. Obecnie załoga liczy ponad tysiąc pracowników.

Według małopolskiego oddziału Przewozów Regionalnych mniejsze wpływy ze sprzedaży biletów wynikają przede wszystkim z remontów trwających na szlakach kolejowych, co powoduje odpływ pasażerów do innych środków komunikacji.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl