J. Sasin: Wybór kandydata PiS na prezydenta Warszawy w najbliższych dniach

W najbliższych dniach zostanie wybrany kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy w jesiennych wyborach samorządowych – zapowiedział w Polskim Radiu szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Minister pytany w poniedziałek w radiowych „Sygnałach dnia”, czy kandydatem PiS na prezydenta stolicy, może być ktoś spoza dwójki Patryk Jaki, Michał Dworczyk, przyznał: „rzeczywiście w tej chwili ten wybór chyba jest między tymi dwoma kandydatami”.

Jacek Sasin zapowiedział, że wybór dokona się „naprawdę w najbliższych dniach”. Nie chciał odpowiedzieć, czy może do tego dojść jeszcze w tym tygodniu.

„Jesteśmy na progu tego, aby te decyzje tyczące i Warszawy, i innych miast, również tych mniejszych, stały się jasne. Na pewno najbliższe tygodnie wszystko wyjaśnią” – zadeklarował szef KSRM.

„Chodzi o to, żeby wybrać rzeczywiście najlepszych kandydatów, takich, którzy mogą realnie zmierzyć się w tych wyborach” – dodał Jacek Sasin, który sam był kandydatem PiS na prezydenta Warszawy w 2014 r.

Tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się 21 października, 28 października bądź 4 listopada (pierwsza tura, w konsekwencji druga tura wyborów może być 4 listopada, 11 listopada albo 18 listopada.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl