J. Sasin: ważniejsza od zmian personalnych w rządzie będzie zmiana strukturalna

To będzie lekka modyfikacja. Nie należy spodziewać się trzęsienia ziemi – powiedział poseł Jacek Sasin odnosząc się do zapowiedzi zmian w rządzie. Polityk był gościem programu „Polski punkt widzenia” w telewizji Tv Trwam. W jego ocenie, dużo ważniejsza od zmian personalnych będzie jednak zmiana strukturalna.

Parlamentarzysta podkreślił, że premier poprzez zmiany będzie chciała osiągnąć lepszą współprace między resortami. Dlatego też spodziewa się wzmocnienia centrum gospodarczego rządu skupionego wokół premiera Mateusza Morawieckiego.

Myślę, że jest to najbardziej prawdopodobne rozwiązanie, że będzie Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów. To ciało już istniało. Od kilku lat taki Komitet nie istnieje na rzecz Komitetu Stałego Rady Ministrów, który zajmował się koordynacją praktycznie wszystkich projektów ustaw i wszystkich rozwiązań, które wychodziły z rządu. W przypadku powstania takiego Komitetu Ekonomicznego sprawy dotyczące gospodarki będą przez ten Komitet rozpatrywane. Myślę, że byłoby to dobre rozwiązanie, bo jeśli mówimy dziś, że trzeba postawić na gospodarkę i rozwój, to musi być w to miejsce skierowana szczególna uwaga – wskazał Jacek Sasin.

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że w tym tygodniu zostaną przedstawione zmiany personalne w rządzie. Pewnymi swoich stanowisk mogą być minister rodziny Elżbieta Rafalska i szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Premier z uznaniem mówiła o ich dotychczasowej pracy. Szefowa polskiego rządu zapowiedziała także wymianę kilku wojewodów.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl