fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prawo i Sprawiedliwość kończy układanie list wyborczych do Parlamentu Europejskiego

W najbliższych dniach kandydatów ma zatwierdzić komitet polityczny tej partii. Jeszcze dziś o listach wyborczych może zdecydować także Platforma Obywatelska.

Planowane jest dzisiaj wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości, a jutro zbierze się komitet polityczny tej partii. Głównym tematem ma być kwestia strategii wyborczej oraz list kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Już wiadomo, że część obecnych europosłów PiS nie będzie ponownie ubiegać się o mandat m.in. Ryszard Legutko czy Tomasz Poręba. Start potwierdzają z kolei Anna Fotyga oraz Patryk Jaki. Listy wyborcze PiS-u może zasilić też m.in. poseł Maciej Wąsik. We wtorek w TV Trwam były wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji był pytany o planowany start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Powiedział, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Decyzję na ten temat podejmie kierownictwo mojego obozu i niebawem będziemy ogłaszać listy kandydatów. (…) 27 kwietnia mamy konwencje wyborczą w Warszawie w Hali Expo – mówił poseł Maciej Wąsik.

Wśród wyzwań stojących przed Unią Europejską poseł Maciej Wąsik wskazał m.in. na politykę migracyjną. Podkreślił, że zaproponowany pakt migracyjny nie może być przez Polskę zaakceptowany.

Trzeba sprawić, żeby nielegalni migranci nie napływali do Europy. Trzeba wzmocnić ochronę granic europejskich, pomóc krajom Północnej Afryki, Bliskiego Wschodu, ale pod warunkiem, że będą prowadzić politykę przyjazną wobec Europy, czyli będą z powrotem przyjmować nielegalnych migrantów – zaznaczył były wiceszef MSWiA.

Termin rejestracji list wyborczych do Parlamentu Europejskiego mija 2 maja. W tegorocznych wyborach 9 czerwca Polacy będą wybierać 53 europosłów. W 2019 r. Prawo i Sprawiedliwość wywalczyło 27 mandatów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl