Kaczyński: Trzeba odbudować polski przemysł

Trzeba odbudowywać polski przemysł – wzywa Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego, aby to uczynić, trzeba odsunąć obecny rząd od władzy. ,,Przemysł to praca, to lepszy los Polaków” – podkreślał.

Lider PiS-u odwiedził poznańskie Zakłady im. Hipolita Cegielskiego, które – jak podkreślił – są „ważną częścią historii polskiej gospodarki, ale także polskiej walki o wolność”. Mówił, że te zakłady upadły m.in. dlatego, że nie ma już w Polsce przemysłu stoczniowego. Gdyby był, to byłoby zapotrzebowanie na silniki okrętowe.

– Ten cały proces upadku, rozbijania polskiego przemysłu jest powiązany i nie jest zatrzymywany przez tą władzę. Ta władza nic w tej sprawie nie robi, by polski przemysł był podtrzymany, by mógł się z powrotem zacząć rozwijać. Nawet wtedy, kiedy jest sukces – tak jak tutaj w Poznaniu. Mówię o zakładach Solaris, które produkują autobusy. Ten czas całkowitego lekceważenia dla polskiego przemysłu musi się skończyć – powiedział prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Kilka dni temu były premier zapowiedział, że jeżeli PiS powróci do władzy, powoła Ministerstwo Rozwoju i Odbudowy Przemysłu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl