fot. Tomasz Strąg

A. Czerwińska: J. Brudziński został szefem sztabu wyborczego PiS, B. Szydło – szefem rady sztabu wyborczego

Joachim Brudziński został powołany na szefa sztabu wyborczego PiS, Beata Szydło – na szefa rady sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości – poinformowała w czwartek po posiedzeniu Komitetu Politycznego partii rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

W czwartek w warszawskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego partii. W posiedzeniu uczestniczyli m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, wiceprezesi PiS: Adam Lipiński i Mariusz Kamiński, szef gabinetu premiera Marek Suski i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Po ok. 1,5 godziny do dziennikarzy wyszła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

„Zakończyło się posiedzenie Komitetu Politycznego, na którym Komitet Polityczny zatwierdził wstępną decyzję o powołaniu rzecznika prasowego i zastępcy (mazowieckiego radnego Radosława Fogla – PAP), jak również (zapadły decyzje, że) pani Beata Szydło została powołana na szefa rady sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, a pan Joachim Brudziński został powołany na szefa sztabu wyborczego” – poinformowała Czerwińska.

Jak dodała, do rady sztabu wyborczego będą należeć europosłowie, którzy zdobyli najlepszy indywidualny wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Na najbliższym posiedzeniu sztabu wyborczego ukonstytuuje się on i będą wybrani członkowie” – zapowiedziała Anita Czerwińska.

Dopytywana, kiedy to nastąpi, odpowiedziała, że niezwłocznie.

„Pracujemy, jesteśmy w pełni zmobilizowani i nie osiedliśmy na laurach. Cały czas trwa ciężka praca i przygotowanie do kampanii” – powiedziała rzeczniczka PiS.

Czerwińska poinformowała również, że w piątek odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS.

PAP/RIRM

drukuj