fot. youtube.com

Nowy spot PiS: czy chcesz, żeby politycy PO urealnili twoje sprawy?

Czy chcesz, żeby „urealnili” twoje sprawy? – takie pytanie dotyczące polityków Platformy Obywatelskiej pada w spocie przygotowanym przez Prawo i Sprawiedliwość. Jest w nim mowa m.in. o możliwości „urealnienia” wieku emerytalnego, czy programu 500 Plus.

PiS zaprezentowało spot dziś, na internetowym profilu na Twitterze, przed odbywającym się dziś w Warszawie, organizowanym przez PO „Marszem Wolności” z udziałem środowisk opozycyjnych.

„Gdy oni będą rządzić <<urealnią>> wiek emerytalny, czyli go podwyższą?” – brzmi pierwsze pytanie w spocie PiS. W tym momencie pojawia się wypowiedź przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny: „Trzeba urealnić ten wiek emerytalny”. Po niej następuje stwierdzenie głównego ekonomisty PO prof. Andrzeja Rzońcy: „Urealnić to znaczy urealnić”.

„<<Urealnią>> 500 plus, czyli je zlikwidują?” – to kolejne pytanie w spocie. Zderzone jest z wypowiedzią b. prezydenta Bronisława Komorowskiego, który mówi: „To jest najgłupszy sposób wydania pieniędzy publicznych”.

W dalszej części spotu pojawiają się kolejne pytania: „<<Urealnią>> sprawę imigrantów, czyli przyjmą każdą liczbę?, +Urealnią+ sprawiedliwość, czyli zlikwidują IPN i CBA?, <<Urealnią>> polską demokrację, czyli będzie wstyd jak udadzą się zagranicę?, <<Urealnią>> język miłości, czyli wróci pycha i arogancja?”.

Spot kończy się pytaniem: „Czy chcesz, żeby <<urealnili>> twoje sprawy?”.

PAP/RIRM

drukuj