Dr Krzysztof Kawęcki: PiS spowalnia pracę nad projektem dot. zakazu handlu w niedzielę

Prawo i Sprawiedliwość oraz rząd prowadzą działania mające na celu spowolnienie prac nad obywatelskim projektem dotyczącym zakazu handlu w niedzielę – powiedział dr Krzysztof Kawęcki, politolog.

 Projekt ustawy jest po I czytaniu w Sejmie. Związkowcy z „Solidarności” podnoszą, że prace nad przepisami idą zbyt wolno.

Dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy RP uważa, że ze strony rządu nie ma woli wprowadzenia projektu w takim kształcie, jaki został skierowany do Sejmu przez inicjatywę obywatelską. Zwraca uwagę, że pojawiają się pomysły ograniczenia handlu tylko w dwie niedzielę w miesiącu, bądź skrócenie handlu do kilku godzin.

– Są to po prostu jakieś pozorowane dyskusje na ten temat, które tak naprawdę nie wnoszą nic nowego. Zatem myślę, że po prostu niestety w styczniu 2018 roku projekt ten nie wejdzie w życie. Więcej, ja się nawet obawiam, czy w ogóle w tej kadencji zostanie przyjęty – akcentuje dr Krzysztof Kawęcki.

W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Wolna niedziela”. Jego członkowie zastanowią się, co dalej z ustawą.

Projekt przewiduje, że zakaz handlu w niedziele będzie obowiązywał większość placówek handlowych. Uwzględniono jednak pewne ustępstwa  m.in.: niedziele przedświąteczne, stacje benzynowe, czy sklepiki z pamiątkami.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl