fot. sxc.hu

Świętokrzyskie. Zarzut zabójstwa księdza z Tarnawy dla 26-latka

Zarzut zabójstwa 70-letniego księdza – proboszcza parafii w Tarnawie w gminie Sędziszów – postawiła prokuratura 26-letniemu mężczyźnie, zatrzymanemu w związku ze sprawą. Śledczy wystąpią z wnioskiem do sądu o areszt dla podejrzanego.

Jak informowała wcześniej policja, ciało księdza znalazła w poniedziałek ok. godz. 8.00 w jego mieszkaniu na plebani siostra zakonna. Zaniepokoiła się, gdy ksiądz nie pojawiał się na porannej Mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Marcina, i poszła sprawdzić, co się stało.

Śledczy w jednej z zakładanych wersji sprawy przyjęli, że do śmierci duchownego ktoś się przyczynił. Jeszcze w poniedziałek zatrzymano 26-letniego Michała B., który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Według policji, to mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego.

Policjanci zabezpieczyli prawdopodobne narzędzie zbrodni. We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok księdza.

„Wstępne wyniki wskazują, że na ciele pokrzywdzonego ujawniono rany kłuto-cięte, które były przyczyną jego zgonu” – poinformował cytowany w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz.

Także we wtorek prokuratura przedstawiła zatrzymanemu zarzut dokonania zabójstwa.

„Podejrzany złożył wyjaśnienia. Nie informujemy o ich treści” – zaznaczył Prokopowicz.

W środę rano Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie wystąpi do miejscowego sądu z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla Michała B.

PAP/RIRM

drukuj