Ziobro: „Afera taśmowa” do prokuratury

Zbigniew Ziobro, były prokurator generalny i były minister sprawiedliwości zapowiada złożenie do prokuratury wniosku ws. „Afery podsłuchowej”.

Mam nadzieję, że premier poda się do dymisji – podkreśla lider SP.

– Niezależnie od płaszczyzny politycznej, oceny tego, co się stało, jest druga płaszczyzna oceny – mianowicie prawno-karna. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w świetle tych treści upublicznionych rozmów istnieje uzasadnione podejrzenie, że doszło do popełnienia kilku różnych przestępstw przez uczestników tych rozmów – bezpośrednio przez nich, jak i osoby, które ich wysyłały. Dlatego też kieruję do Prokuratura Generalnego pana Seremeta wniosek o pilne wszczęcie z urzędu kilku postępowań, które miałyby na celu zbadać i wyjaśnić, czy nie doszło do popełnienia przestępstw kryminalnych, polegających na przekroczeniu uprawnień przez prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska i przez prezesa NBP – powiedział Zbigniew Ziobro.

RIRM 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl