fot. youtube.com

W. Gadowski: Jak zastanawiałem się w kogo Rosjanie uderzą w Polsce, to zawsze ten ranking wygrywał Antonii Macierewicz

Jak zastanawiałem się w kogo Rosjanie uderzą w Polsce, to zawsze ten ranking wygrywał Antonii Macierewicz. Za to, co zrobił z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi i Dukaczewskim, za to, co robi teraz w polskiej armii – podkreślił Witold Gadowski w cotygodniowym „Komentarzu Tygodnia”. Publicysta poruszył także kwestię ostatnich znakomitych wyników gospodarczych Polski.

Dziennikarz w swoim felietonie wytłumaczył, skąd biorą się  sukcesy polskiej gospodarki.

– Mamy wzrost gospodarczy, maleje deficyt budżetowy, można by powiedzieć, że PiS odkrył jakiś magiczny kamień ekonomii, albo, że zasiadają tam jacyś wybitni ekonomiści (…). Skąd ten cud gospodarczy? Ukrócone złodziejstwo. Tam, gdzie wszystko szło na łapówki i było defraudowane – teraz zasila gospodarkę. Przedsiębiorstwa państwowe zaczęły przynosić zyski, a dotąd przynosiły straty; funkcjonuje program Rodzina 500 plus i wystarczy pieniędzy w budżecie, wcześniej nie było „500 plus”, a pan Rostowski, słynny „magik” z Londynu, ledwo zapinał budżet, który puchł od deficytu – wskazywał dziennikarz.

Publicysta odniósł się również do ostatniej kompromitacji Andrzeja Rzońcy, głównego ekonomisty Platformy Obywatelskiej, który pomylił procenty z punktami procentowymi.

– Okazało się, że panu Andrzejowi Rzońcy mylą się procenty z punktami procentowymi. Świetny ekonomista, świetne ugrupowanie – sami fachowcy. 8 lat ich rządów już nas przekonało, jak bardzo są fachowi, ale teraz nie ustają w tym, żeby przekonywać nas dalej o swoich kompetencjach – podsumował Witold Gadowski.

Dziennikarz poruszył także kwestię rzekomych związków szefa MON z rosyjskimi służbami. Tomasz Piątek, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, napisał książkę śledczą o ministrze obrony narodowej Antonim Macierewiczu, w której sugeruje, że Antoni Macierewicz to rosyjski szpieg. Pokazuje ścisłe związki Antoniego Macierewicza z Siemionem Mogilewiczem mylnie tytułując Mogilewicza rosyjskim przestępcą.

– Nie jest rosyjskim przestępcą tylko ukraińskim (…). To oligarcha, który stworzył własną grupę przestępczą (…). Do dziś ścigany jest przez FBI za wyprowadzenie z amerykańskiej giełdy ponad 500 mln USD. Sprytne oszustwo poprzez firmę Magnet. Ale skąd pan Piątek może o tym wiedzieć? W tym czasie zajmował się używaniem heroiny i C2H5OH (…). „Bardzo ciekawy” wywód śledczy, tym bardziej, że zajął się nim pisarz Tomasz Piątek. Spójrzcie na pana Tomasza Piątka, posłuchajcie, jak mówi i co mówi, a wszystko będziecie wiedzieli – zaznaczył Witold Gadowski.

W związku z powyższą publikacją szef resortu obrony zapowiedział wczoraj oddanie sprawy publikacji Tomasza Piątka do prokuratury i sądu.

– Jak zastanawiałem się w kogo Rosjanie uderzą w Polsce, to zawsze ten ranking wygrywał Antonii Macierewicz. Za to, co zrobił z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi i Dukaczewskim, za to, co robi teraz w polskiej armii – za to kara ze strony Rosjan będzie wielka – akcentował publicysta.

RIRM

drukuj