Obudźcie się Polacy! – manifestacja w Warszawie

Obudźcie się Polacy! – pod tym hasłem odbyła się manifestacja w obronie TV Trwam i wolności mediów na Placu Zamkowym w Warszawie. Spotkanie miało charakter rodzinnej majówki.

Do stolicy przybyli Polacy z  różnych zakątków kraju. Była wspólna modlitwa, muzyczne koncerty, występy aktorów i liczne przemówienia.

W Polsce, która „idzie w kierunku masy upadłościowej”, panuje patologia medialno-polityczno-biznesowa – zauważył o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja. Cytując wypowiedź ks. bp. Adama Lepy z Naszego Dziennika podkreślał, że „liberalno-lewicowy układ zamknięty”, dąży do tego, by uniemożliwić milionom katolików w Polsce korzystanie ze społecznego, niezależnego medium, jakim jest TV Trwam. Polacy zaprotestowali przeciwko takim działaniom, czego dowodem jest prawie 2,5 mln imiennych podpisów pod apelem skierowanym do KRRiT.

– Nie może być tej patologii, zawłaszczyli wszystko. Zawłaszczyli media, robią propagandę, ludzie mają pożarte mózgi. Trzeba to zmienić. Dziękujemy wszystkim: robotnikom, rolnikom, młodzieży, dzieciom, chorym, osobom zakonnym, kapłanom, Episkopatowi Polski. Cały Episkopat Polski tyle razy występuje w naszej sprawie – polskiej, katolickiej powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Jesteśmy tutaj, aby wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec wielkiego skandalu, który od ponad dwóch lat dzieje się w naszej ojczyźnie; skandalu, za który odpowiedzialność ponosi KRRiT i ich polityczni patroni – stwierdził poseł Andrzej Jaworski.

Przewodniczący komitetu SOS dla TV Trwam przypomniał zmagania milinów Polaków a także polityków w walce o należne miejsce dla katolickiej stacji na multipleksie. Podkreślał, że przybrała ona już dużo szerszy zasięg. Nie wykluczył że zostanie zorganizowany „marsz milionów”.

– Walka o Telewizję TRWAM, w którą zaangażowały się miliony obywateli w kraju i za granicą jest naszą powinnością. To nie jest tylko walka o miejsce na multipleksie. To jest także walka o naszą godność nasze prawa i naszą wolność. Dzisiaj pokazujemy wszystkim Polakom, także tym, którzy przez nieudolność rządów Donalda Tuska musieli emigrować; tym, którzy mają problemy z dotarciem do lekarzy; tym, którzy boją się o wychowanie swoich dzieci w szkołach, gdzie propagowana jest kultura homoseksualna. Dzisiaj musimy wszystkim Polakom pokazać, że jest alternatywa. To my jesteśmy tą ALTERNATYWĄ!- powiedział Andrzej Jaworski

Poseł Beata Kempa stwierdziła, że my katolicy, których jest w Polsce ponad 90 proc. mamy prawo do miejsca na multipleksie. Gwarantuje nam to konstytucja. Korzystajcie ze zdobyczy techniki i poprzez zdobycze tej techniki trzeba nieść dobrą nowinę ludziom, Polakom.

– Jeśli nam się tego odmawia – mamy prawo manifestować, mamy prawo zbierać podpisy, mamy prawo, tak jak dzisiaj, zaznaczyć w sposób pokojowy, radosny, że mamy ponad 90% katolików w naszym kraju. Nie wolno nam odmawiać miejsca na multipleksie. Nie wolno! To jest wbrew polskiej Konstytucji, wbrew artkułowi 32., wbrew innym zapisom Konstytucji, która może jest już trochę przestarzała. Ją też zmienimy, ale jest w tym zakresie jasna i spójna – zaznaczyła Beata Kempa.

Poseł Beata Kempa, wiceprezes SP przypomniała, że na multipleksie  wśród programów poszczególnych stacji TV treści religijne stanowią 0 proc. Tymczasem na antenach pojawia się rozrywka zajmująca ponad 20 proc. Polityk odniosła się po raz kolejny do słów przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka, że jest serial Plebania i  Ojciec Mateusz.

– Jeśli katolik stwierdza, że w taki sposób mamy mówić o wartościach w Polsce, o chrześcijańskich wartościach, o wartości najwyższej jaką jest rodzina, która dzisiaj jest spychana do narożnika, która dzisiaj jest niedoceniana, która dzisiaj przez wielkich tego świata, przez salon jest nazywana passé. Tak być dalej nie może i dlatego my, jako ludzie nadziei mówimy do pana Dworaka, który ponoć jest katolikiem: Panie Dworak, czas się nawrócić, “niebo cieszy się z jednego nawróconego bardziej, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych”. To mu dzisiaj powiedzmy dodała poseł Beata Kempa.

Tylko sami Polacy przemyśliwując swoją sytuację, wyciągając wnioski, zastanawiając się co jest dobre, a co mogą poprawić, by zapewnić dobrą przyszłość ojczyźnie. Tu media są kluczowe – mówił red. Jacek Karnowski –  naczelny tygodnika Sieci, tłumaczył, że są media różne nadane Polsce. Pierwsze  mają Polaków bawić i rozrywać. Drugie, które są z Polski i dla Polski, chcą się o nas troszczyć.

– Wszyscy czują, że ten podział jest bardzo wyraźny i fundamentalny. Te media nadane pilnują Polaków żeby nie podskoczyli, żeby szli tak jak inne narody ku przepaści, ku bezdzietności, ku zaprzeczeniu tradycji. Media dobre natomiast troszczą się o Polaków, i to jest fundamentalna różnica. Multipleks – słowo techniczne. Często je słyszymy. Pewnie wiele osób nie rozumie tego pojęcia. Proszę Państwa, ale multipleks to jest pociąg do medialnej przyszłości Polski. Jeden pociąg już odjeżdża. Jak odjedzie bez nas, to będą tam tylko oni. Nie chcą sprzedać nawet jednego biletu TV Trwam. Nie chcą! – powiedział Jacek Karnowski

Multipleks to pociąg do medialnej przyszłości polski – powiedział red. Jacek Karnowski. Redaktor Naczelny  tygodnika „Sieci” podkreśla, że jeden pociąg odjeżdża, jak odjedzie to będą tam tylko „oni”. Nie chcą sprzedać TV Trwam nawet jednego biletu – akcentował.

–  Mówili, że multipleks to pluralizacja, że będzie wiele różnych punktów widzenia. Ja mam w domu multipleks, mam dwadzieścia parę stacji i proszę państwa, one są wszystkie takie same jak te, które już istnieją. One się niczym nie różnią, a są nawet jeszcze gorsze. Jeszcze więcej hucpy, jeszcze więcej wygłupów, jeszcze więcej tandetnej muzyki. Tam można o wszystkim mówić: o każdym błazeństwie, każdym zboczeniu, każdym wygłupie, tylko nie można mówić o Bogu, Honorze i Ojczyźnie. O Polsce nie można mówić. Walka o TV Trwam trwa, o. Tadeusz Rydzyk słusznie powiedział, że to jest dopiero początekpodkreślił red. Jacek Karnowski

TV Trwam interweniuje tam, gdzie uderza się w polską pracę i ziemię – wskazał w słowach do uczestników manifestacji prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, który w tych dniach odbywa swój objazd po kraju. W zaprezentowanym nagraniu zwrócił uwagę, że miasta, które odwiedza: Szczecin, Police, Gryfino i Pyrzyce – łączy to, że miały tam miejsca fatalne wydarzenia, uderzano w polską pracę i ziemie. Wszędzie tam była TV Trwam – zaznaczył.

– TV Trwam interweniowała, broniła interesów mieszkańców, pracowników. Broniła polskich interesów. Trzeba bronić TV Trwam. Trzeba doprowadzić do tego, by znalazła się na multipleksie. Trzeba doprowadzić do tego, by miała równe prawa. Walczymy o telewizję, ale także o równe prawa polskich katolików. Walczymy po prostu o polską demokrację, o równość obywateli. To dzisiejsze spotkanie w Warszawie to kolejny krok. Jestem przekonany że krok ku zwycięstwu. Zwyciężymy. Zmienimy Polskę. I TV Trwam, tak jak Radio Maryja odegra w tym zwycięstwie ogromną i historyczną rolę – powiedział Jarosław Kaczyński

Jesteśmy po to by Polska powstała, by Polska była Polską. Radio Maryja, TV Trwam jest dzisiaj solą polskiej ziemi mówił Poseł Antoni Macierewicz. Podkreślał on, że te media są rzeczywistym wyznacznikiem, tego czym Naród Polski będzie w przyszłości. Nie ma możliwości odbudowy Polski bez TV Trwam.

– Będziemy tu trwali, będziemy czekali. Stąd wychodzi wielki apel do całego Narodu Polskiego o przebudzenie. Polska wstaje, polski katolik wstaje. Chcemy być gospodarzami  we własnym domu. Tego wyznacznikiem jest TV Trwam. Bez tego medium nie będziemy we własnym domu, i to muszą obecne władze zrozumieć, albo odejść – powiedział Antoni Macierewicz

Eurodeputowany Mirosław Piotrowski zwrócił uwagę, że nasz kraj – Polska – od wieków w Europie i na świecie kojarzony był z tolerancja religijną.

Dziś zmienia się to; dostrzegają to w Europie

 –Tak dalej być nie może! Polska musi być wierna swojej tożsamości, także w Europie, w Parlamencie Europejskim. Za oceanem dostrzegają, że katolicy w Polsce są dyskryminowani, a czytelnym przykładem tej dyskryminacji jest blokada TV Trwam. Temu mówimy nie! Zarówno w Polsce, jak i w Brukseli i Strasburgu nie ma zgody na tę dyskryminację, ale postępujemy zgodnie z tym, co powiedział błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko: „Zło dobrem zwyciężaj” i my zwyciężymy – przekonuje eurodeputowany Mirosław Piotrowski.

Mało jest w Polsce mediów, które mówią własnym głosem, które są przejawem wolności słowa, łamią monopol informacyjny; na pewno do takich mediów należy TV Trwam – powiedziała poseł Elżbieta Kruk. Była przewodnicząca KRRiT podkreślała, że w tej sytuacji dziwi fakt odmowy przez Krajową Radę koncesji dla nadawcy, który w swoim programie wypełnia ważną rolę publiczną. Poseł dodała, że walka o pozycje TV Trwam to walka o wolne słowo o  Polskę, która zanika na naszych oczach.

– Dominujące media milczą lub manipulują w tej kwestii zamiast informować. Czyż nie obnaża to prawdziwych powodów decyzji KRRiT – obecność Telewizji Trwam na multipleksie wprowadzałaby do świata telewizji naziemnej pluralizm źródeł informacji – tego się boją. Prawdy w mediach się boją – powiedziała Elżbieta Kruk.

Podczas dzisiejszej majówki odbyły się koncerty muzyczne. Zgromadzeni mogli wysłuchać : Arisy Vinti, duetu Duo Fenix, Orkiestry Kopalni Węgla Kamiennego „Sośnica” z Gliwic oraz Macieja Wróblewskiego. Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej o Medialnej w Toruniu, Monika Niżnik i Dariusz Jóźwiak, zaprezentowali fragment inscenizacji „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Mirosławy Marcheluk i Ryszard Mroza.

W dalszej części spotkania wystąpiła wybitna aktorka scen polskich Katarzyna Łaniewska, która wykonała utwory m.in. Jana Pawła II, Stanisława Wyspiańskiego i Ernesta Bryla. Między przemówieniami zaplanowano koncerty muzyczne m.in.: Romualda Spychalskiego i Anny Jurczyńskiej (utwory operowe, operetkowe i musicalowe), Bogdana Trojanka i Terne Roma (repertuar romski).

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl