Batalia o przyszłość jedynej, katolickiej telewizji w Polsce

Ojciec Święty Benedykt XVI powiedział w Libanie takie zdanie: dobrzy ludzie nie powinni dopuścić swa bezczynnością, by triumfowało zło. Jeszcze gorszą rzeczą jest nic nie robić.

Audio MP3
Pobierz
 

Dziękujemy tym, którzy coś robią. Wszystkim, którzy organizują marsz w Warszawie, a także wszystkie inne, które przeszły przez Polskę. Było ich bardzo wiele. Manifestacje przeszły w ponad 100 miejscowościach w Polsce, ale także w Australii,  Europie, Ameryce i Kanadzie. Obserwujemy to i dziękujemy Wam.

Dziękujemy także tym, którzy piszą o tej sprawie. W ostatniej „Niedzieli” jest artykuł: Co dalej z TV TRWAM? Koncesja dla TV TRWAM nie jest wyłącznie sprawą oo. redemptorystów. To przede wszystkim walka o przestrzeganie demokratycznych zasad zwykłej uczciwości. Protest w sprawie koncesji jest więc batalią o przyszłość jedynej, katolickiej telewizji w Polsce.

Proszę Państwa, jak zamknie się system to koniec. Wszystko rozdają liberalno – lewicowej stronie, nie będziemy mieli głosu. Dlatego wszyscy się zmobilizujmy.  Dziękujemy wszystkim, dziennikarzom. W ostatnim „Uważam Rze” pan Jacek Karnowski pisze: Sprzeciw i presja mają sens. Wielki marsz Obudź się Polsko, który odbędzie się 29 września to kolejny głos o naprawę społeczeństwa obywatelskiego.

Zapraszamy więc najpierw do modlitwy, a następnie do działania. Dziękujemy wszystkim niezmordowanym za zbieranie podpisów, idźcie dalej do ludzi.

Źle rządzący, robiący krzywdę muszą wiedzieć, co Polacy myślą i mówią. Że należy się liczyć z prawie  2,5 mln osób. Trzeba doliczyć członków rodzin, bo przecież  dzieci się nie podpisują.  Niektórzy nie podpisują bo się boją, że im na przykład odbiorą rentę. Nie bójcie się. Ci, którzy robią nam krzywdę boją się tych którzy się nie boją. Nie bać się.

Dziękujemy jeszcze raz bardzo serdecznie i zapraszamy na marsz do Warszawy.  Bądźmy w stanie łaski uświęcającej, żebyśmy przyjęli Komunię Świętą. Żebyśmy omodlili rząd i tych decydentów, którzy służą złemu.

Zapraszam i dziękujemy odważnym dziennikarzom. Dziękujemy Panu Jackowi Karnowskiemu i oczywiście „Niedzieli”, a zawsze „Naszemu Dziennikowi” bo pisze też  na ten temat.

Państwo drukujcie te rzeczy, kserujcie i dajcie ludziom artykuły. One bardzo jasno mówią: dlaczego. W „Niedzieli” świetnie jest napisane o co tu chodzi. Rozdajcie to, weźcie do ręki tę Niedzielę. Dziękujemy duszpasterzom, którzy również mówią o tych sprawach. Zachęta duszpasterza żeby przeczytać jakiś artykuł ,to jest też wielka sprawa, żeby przeczytać „Niedzielę” czy „Nasz Dziennik”, albo jakieś inne dobre pismo. Szczęść Boże!

o. Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

*  *  *

 

Wybierzmy się wszyscy na marsz „Obudź się Polsko”

 

Kochana Rodzino Radia Maryja, Drodzy Przyjaciele, wszyscy, którzy wybieracie się 29 września, w sobotę do Warszawy na manifestację pod hasłem: ”Obudź się Polsko” . Wybierzmy się wszyscy. Początek przy kościele św. Aleksandra od godz. 11.30. Pamiętajmy; zabierzmy ze sobą łaskę uświęcającą, żebyśmy mogli przystąpić do Komunii Świętej, niech to będzie wielki szturm modlitewny.

Sobota 29 września, jest równocześnie świętem Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Archanioł Michał zwycięża zło. My też mamy zwyciężać zło – dobrem. Zabierzmy życzliwość dla siebie nawzajem. Przygotujmy się na dobrą, piękną pogodę, ale i ewentualnie na deszcz. Weźmy ze sobą również małe krzesełka.

Na wypadek, gdyby zawiodło nagłośnienie zabierzmy ze sobą małe radia np. w telefonie. Może tak się stać, że może zawieźć nagłośnienie, że  nie będzie nas słychać. Różne rzeczy mogą się zdarzyć. Wtedy będziemy odbierać sygnał bezpośrednio z radia. W Warszawie nadajemy na UKF w paśmie 89.0.

Na naszych flagach narodowych, starajmy się niczego nie pisać. Flaga narodowa to jest świętość, to jest nasza świętość. One powinny być czyste, biało-czerwone. Flaga z orłem jest banderą na statku, czy przy ambasadach – warto o tym pamiętać i przekazywać sobie nawzajem. Zapraszamy jeszcze raz do modlitewnego szturmu „Obudź się Polsko” . Obudź się Polsko do miłości społecznej i do życia w prawdzie.

Możemy bardzo śmiało powiedzieć i trzeba głośno mówić: Polsko giniesz, siostro i bracie nie śpij, obudź się i obudź innych do myślenia o przyszłości, o drugim człowieku, o Ojczyźnie, o milionach bezrobotnych młodych i starszych, o nieleczonych.

Ponad 4 mln zatrudnionych jest na umowach śmieciowych. Ponad 2 mln młodych wyjechało z Ojczyzny za pracą, za chlebem. Następne 2 mln młodych – nawet po studiach – nie ma pracy, a następni w milionach będą wypędzeni  z Ojczyzny przez politykę: nie dla Polski. Będą pracować dla pomyślności innych krajów. A kto będzie pracował, choćby na emerytów w Ojczyźnie?

Umiera polska rodzina. Żeby była prosta zastępowalność pokoleń powinno urodzić się każdego roku od 600 tysięcy do 650 tysięcy dzieci, a rodzi się tylko 10 dzieci na 1 000 mieszkańców.

Już milion dzieci w Polsce – w sercu Europy – jest głodnych i niedożywionych . Nie możemy być na to obojętni. Zauważmy co dzieje się z gazem łupkowym w Polsce, z geotermią, z naszymi zasobami wodnymi, ziemią. Co dzieje się z polską wsią? Polska wieś wymiera i jest niszczona.

Obudź się i zobacz, że dyskryminuje się katolików, nie dając im przestrzeni medialnej, zagarniając ją tylko dla mediów liberalno- lewicowych, pro reżimowych. W ten sposób zamyka się przestrzeń wolności słowa. Od nas zależy, czy będziemy wolni. Wolności nie wystarczy zdobyć raz, trzeba ją ciągle zdobywać. Dlatego obudź się siostro i bracie. Obudź się do dalekomyślności, do miłości społecznej i do prawdy. Bądźmy razem w modlitwie i miłości w Warszawie.

Z całego serca dziękujemy za zorganizowanie i wzięcie udziału w pięknym IV święcie „Dziękczynienia w Rodzinie”, w Toruniu w Grodzie Kopernika, w sobotę 8 września. Dziękujemy za wzięcie udziału we wmurowaniu aktu erekcyjnego pod budowę świątyni, wotum wdzięczności za Jana Pawła II. Dziękujemy za każdą pomoc wbudowania tego wotum. Dziękujemy każdemu  pomocnikowi.

Mogliście Państwo zobaczyć kampus akademicki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, dowiedzieć się czegoś o uczelni, która jest unikalna w skali międzynarodowej. Dziękujemy tym, którzy informują innych o tych dziełach.

 

Audio MP3
Pobierz

 

 

o. Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

drukuj