Marsz w Żywcu

Pod hasłem: „Marsz dla Polski” w piątek 21. czerwca wolności mediów i TV Trwam bronić będą mieszkańcy Żywca.

Protest poprzedzi Msza św. o godzinie 17.00 w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Żywcu – Sporyszu, po niej nastąpi przemarsz.

– Przechodząc przez osiedla mieszkaniowe marsz będzie zmierzał do rynku. Tam zostanie zakończony po wystąpieniach przedstawicieli różnych grup patriotycznych. Wszyscy jesteśmy niezadowoleni z obecnej sytuacji. Nie chcemy stać z boku, nie chcemy być obojętni – powiedział Kazimierz Tlałka, jeden ze współorganizatorów marszu.

Mieszkańcy żywca będą bronić TV Trwam już po raz drugi. Pierwszy marsz odbył się rok temu 15 czerwca 2012 r. Organizatorem przemarszu i wiecu było Porozumienie Organizacji Patriotycznych, zrzeszające przedstawicieli Akcji Katolickiej, Koła Przyjaciół Radia Maryja, Solidarnych 2010, Związku Narodowych Sił Zbrojnych oraz Klubu Gazety Polskiej.

Żywieccy radni w zeszłym roku podjęli uchwałę w sprawie uszanowania praw widzów TV Trwam. Samorządowcy z Żywca zwrócili się w dokumencie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o podjęcie pozytywnej decyzji w sprawie przyznania Telewizji Trwam częstotliwości na multipleksie cyfrowym do emisji naziemnej. Autorzy uchwały podkreślili, że jest to forma solidaryzowania się w tymi licznymi mieszkańcami Żywca, którzy są widzami Telewizji Trwam.

RIRM/www.ewangelizacja.bielsko.pl

MARSZ DLA POLSKI

Kliknij aby powiększyć

drukuj