Marsz w Rzeszowie

W sobotę 22. czerwca, w obronie katolickiej TV Trwam staną mieszkańcy Rzeszowa. Marsz poprzedzi Msza św. która rozpocznie się w południe, w kościele św. Wojciecha i Stanisława.

Demonstracji będą towarzyszyć okolicznościowe wystąpienia.

Po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta: Kościuszki i Grunwaldzką, przed Urząd Wojewódzki gdzie będzie dalsza część manifestacji, odczytanie petycji w sprawie udostępnienia multipleksu dla Telewizji Trwam, oraz okolicznościowe wystąpienia – powiedział Jacek Kotula ze stowarzyszenia Contra In Vitro.

Jacek Kotula podkreśla, że protest jest konsekwencją oburzenia, jakie niesie ze sobą brak miejsca na multipleksie dla TV Trwam.

– Teraz, gdy na terenie Polski odbywa się wiele marszów w obronie TV Trwam, również i my stwierdziliśmy, że musimy po raz kolejny wystąpić z tą inicjatywą. Chcemy wymóc na rządzących, jak i Krajowej Radzie przyznanie miejsca na Multipleksie dla TV Trwam. Dla mieszkańców Podkarpacia bardzo często jest to jedyne źródło, z którego możemy się dowiedzieć jak jest naprawdę w Polsce. Naturalnym jest, że bronimy tej telewizji. Chcemy po raz kolejny wystąpić z inicjatywą marszu przeciwko dyskryminacji katolickich mediów – powiedział Jacek Kotula.

Organizator protestu zauważa, że obrona wolności słowa w Polsce była jednym z pierwszych postulatów NSZZ „Solidarność” w 1980 r.

– Robotnicy domagali się wówczas niezależnych mediów. Po prawie 30 latach tego samego powinniśmy domagać się i my. Dzisiaj blokuje się prawdę, aby ludzie nie wiedzieli, jaka jest sytuacja w Polsce. Wolność słowa to jedna z podstawowych wolności człowieka. Takie medium, jak TV Trwam i Radio Maryja jest niezbędne dla normalnego funkcjonowania demokracji. To jest głos milionów zwykłych ludzi, którzy nie są dopuszczani do telewizji publicznych i prywatnych. To, że multipleks jest dla wszystkich, a nie dla TV Trwam i milionów katolików, jest ogromną niesprawiedliwością – dodał Jacek Kotula.

Mieszkańcy Podkarpacia protestują już po raz trzeci. Pierwszy marsz w obronie najpopularniejszej katolickiej telewizji, odbył się w Rzeszowie półtora roku temu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl