Posłowie domagali się wyjaśnień ws. koncesji dla TV Trwam

Sejmowa komisja innowacyjności rozpatrywała dziś informacje dot. wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej. Posłowie domagali się konkretnych wyjaśnień w sprawie koncesji dla TV Trwam. Transmisję posiedzenia przeprowadziła TV Trwam.

Przypomnijmy, katolicki nadawca otrzymał dokument umożliwiający nadawanie cyfrowe w połowie u.br. oraz wniósł opłatę w wysokości prawie dwóch milionów zł.

Tymczasem dopiero od niespełna trzech miesięcy TV Trwam może nadawać za pośrednictwem multipleksu pierwszego, ponieważ wcześniej przyznane jej częstotliwości zajmowała telewizja publiczna.

Minister Administracji i Cyfryzacji, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz przedstawiciel Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji tłumaczyli dziś że wszystko odbywało się zgodnie z przepisami.

Przeciwnego zdania jest Fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam oraz posłowie sejmowej opozycji.

– Fundacja Lux Veritatis, która jest podmiotem niepoprawnym politycznie (to jest moje subiektywne odczucie), niechcianym przez rządzących ponosi konsekwencje finansowe za działania urzędników. Śmiem twierdzić, mam takie przekonanie, że te działania nie były przypadkowe. Na posiedzeniu tej komisji nie mówiliśmy o wielu inicjatywach, które podejmowała Fundacja Lux Veritatis, aby sprawę wyjaśnić, by przyspieszyć moment wejścia na multipleks, aby przyspieszyć sprawę zmiany decyzji rezerwacyjnej dla TVP. Te wszystkie działania były ucinane – mówi Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji.

Warto przypomnieć, że batalia o wejście TV Trwam na MUX-1 trwała blisko 3 lata.  Katolicka telewizja ubiegała się o koncesję już w pierwszym konkursie ale bezskutecznie. Ponad 2,5 mln Polaków swoimi podpisami wyraziło wsparcie dla stacji. W kraju i zagranicą przeszło też 181 marszów.

 

RIRM

        

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl