Co z immunitetami zamieszanymi w aferze w NIK?

Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich zajmie się wnioskami prokuratury o uchylenie immunitetów szefa klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego i prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Posiedzenie komisji chcieli utajnić politycy PO. Przeciwko takiemu wnioskowi zagłosowało PiS i SLD.

Prokurator generalny pod koniec sierpnia skierował do Sejmu wnioski Prokuratury Apelacyjnej o uchylenie immunitetów Janowi Buremu i Krzysztofowi Kwiatkowskiemu.

Obydwaj mieli wpływać na przebieg konkursów w delegaturach Najwyższej Izby Kontroli.

Poseł Leonard Krasulski, członek sejmowej Komisji Regulaminowej, podkreśla, że Platforma Obywatelska chce przeciągnąć tę sprawę w czasie.

– Ta sprawa i tak nie zostanie wyjaśniona do końca posiedzenia Sejmu, ponieważ następne posiedzenie Sejmu będzie obejmowało tylko rozpatrzenie uchwał, ustaw Senatu. Nie będzie żadnego procedowania na następnym posiedzeniu Sejmu. W związku z tym daliśmy Sejmowi sygnał, że komisja negatywnie zaopiniowała wnioski Platformy Obywatelskiej o utajnieniu posiedzenia komisji i procedowanie musi nastąpić. Daj Boże, żeby w piątek można było postawić wniosek na posiedzeniu Prezydium Sejmu albo żeby padł wniosek na posiedzeniu Sejmu o włączenie dodatkowego punktu do omawiania – mówi poseł Leonard Krasulski.

W ubiegłym tygodniu do Sejmu trafił wniosek posła Ryszarda Kalisza o postawienie Kwiatkowskiego przed Trybunałem Stanu.

Pod wnioskiem podpisało się 198 posłów, głównie PO.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl