K. Szczerski: Prezydenckie zmiany do ustawy o KRS wejdą w życie

Prezydenckie zmiany do ustawy o KRS wejdą w życie – napisał na portalu społecznościowym szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po spotkaniu prezydenta z marszałkami Sejmu i Senatu. Podkreślił też, że poprawki do ustawy o Sądzie Najwyższym zwiększą kompetencje prezydenta.

Również marszałek Senatu Stanisław Karczewski napisał na twitterze po spotkaniu, że zaproponowane przez prezydenta zmiany dotyczącego tego by, by Sejm wybierał Krajową Radę Sądownictwa większością 3/5 głosów, „będą obowiązywać”.

Sejm rozpoczął pracę nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym we wtorek. Jeszcze tego samego dnia wieczorem odbędzie się drugie czytanie projektu.

Prezydent Andrzej Duda w popołudniowym oświadczenia poinformował, że zgłosił do Sejmu projekt noweli ustawy o KRS, w którym zaproponował, by Sejm wybierał Krajową Radę Sądownictwa większością 3/5 głosów. Zapowiedział, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym, której projekt obecnie jest procedowany w Sejmie, jeśli wcześniej nie zostanie uchwalony jego projekt nowelizacji ustawy o KRS.

PAP/RIRM

drukuj