Zabójcy dzieci surowiej karani

Solidarna Polska chce zaostrzenia kar za zabójstwa dzieci. Projekt ustawy trafił dziś do laski marszałkowskiej. Propozycja dotyczy zmian w przepisach kodeksu karnego. Zgodnie z nią za zabójstwo dziecka groziło 25 lat więzienia albo dożywocie, także dożywocie bez możliwości wcześniejszego wyjścia na wolność.

 

Inicjatywa Solidarnej Polski ma związek ze śmiercią 1,5-rocznego chłopca, którego ciało znaleziono przed dwoma laty w stawie pod Cieszynem. Jak powiedział europoseł Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski jest to czyn obarczony wysoką złą wolą. Dodał przy tym, że  ze strony państwa musi być  wystosowany jasny przekaz, żeby takie zdarzenia nie miały miejsca. W Polsce takie sytuacje zdarzają się coraz częściej.

 


Pobierz Pobierz

 

Jak dodał Zbigniew Ziobro prawo polskie w tej sprawie musi być jasno sprecyzowane.  Musi być jasny i stanowczy sygnał.  Prawo w tej kwestii jest wyjątkowo łagodne. Na tle innych rozwiązań, kara powinna być sprawiedliwa co więcej odpowiednia do winy. W szczególny sposób  powinny być rozpatrywane morderstwa najbardziej niewinnych- powiedział poseł.

 

Solidarna Polska proponuje zaostrzenie kar tak, aby Polski system prawny dawał jasny i czytelny przekaz dla wszystkich, że życie dzieci jest i będzie stanowczo chronione – podkreśla europoseł Zbigniew Ziobro.

 


Pobierz Pobierz

drukuj